Suurbritannia üldvalimised loovad hea võimaluse Brexit viimaks läbi viia

Maailm,
©AFP/Scanpix
Brexiti toetajate pikett.

Brexiti partei liider ja Euroopa Parlamendi liige Nigel Farage kirjutab, et Ühendkuningriigi erakorralised üldvalimised 12. detsembril annavad suurepärase võimaluse uueks stardiks Brexiti lõpuleviimisel.

Brexiti partei on valimisteks valmis. Nagu näitasid suurepärased tulemused kevadistel Euroopa Parlamendi valimistel, on parteil piisavalt häid ja kvalifitseeritud kandidaate, keda kõiki ühendab siiras soov lahkuda EL-ist ja umbusk poliitilisse eliiti. Nigel Farage isiklikult plaanib sõita kampaania raames läbi suure osa riigist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Brexiti partei on teinud peaministrile ja konservatiividele ettepaneku koostööks, kuid kardetavasti ei tule sellest midagi välja. EL-ist lahkumise soovijate liidu moodustamiseks on jäänud vaid napilt kaks nädalat, kuid see liit peaks kaasama lisaks Brexiti parteile ja konservatiividele ka lahkumist soovivaid leiboriste. Sest Brexiti pooldajad ei ole ainult ühe partei toetajad, vaid jagunevad kõikide parteide vahel. See tähendab, et brittide iseseisvussoov on parteideülene.

Brexiti referendumil hääletasid lahkumise poolt 17,4 miljonit inimest. Suurem osa neist olid küll Konservatiivse Partei toetajad, kuid nende hulgas olid ka UKIP-i toetajad. Kaalukeeleks kujunes aga 5 miljoni lahkumist pooldava leiboristi hääl. Nemad on kaalukeeleks ka eelseisvatel valimistel.

Peaministri positsiooni säilitamiseks on Boris Johnsonil vaja võita enda poole nii palju Brexiti pooldajaid kui võimalik. Kuid sellega on kaks probleemi.

Esiteks, on terve hulk lahkumist soovivaid leiboriste, kes kultuurilistel põhjustel ei anna iial oma häält tooridele. Teiseks, Johnsoni nn uus Brexiti lepe ei kõlba kuhugi. Lepe taandab Suurbritannia positsioone, see läheb maksma 65 miljardit naela ja jätab britid endiselt EL-i kamandada kõiges, mis puudutab kalandust ja rahandust, samuti maksundust.

Mis veelgi hullem. Nagu ütles USA president Donald Trump, võib see lepe saada takistuseks Ühendkuningriigi ja USA vahelise kaubandusleppe sõlmimisele.

Kuid – üldvalimised annavad suurepärase võimaluse uueks stardiks.

Boris Johnson peaks loobuma oma uuest lahkumisleppest ja võtma eesmärgiks Kanada stiilis vabakaubandusleppe tähtajaga 1. juuli 2020. Samasugust lahendust pakkus varasemalt ka Donald Tusk, kuid Theresa May lükkas selle tagasi. Kui EL selle ettepanekuga ei nõustu, tuleks Ühendkuningriigil lahkuda EL-ist 1. juuliks 2020 Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) tingimustel.

Brexiti pooldajate ühinemine hoiaks aga võimust eemal Jeremy Corbyni marksistliku pööbli ja kindlustaks uues parlamendist Brexiti pooldajate enamuse. See omakorda tagaks Suurbritanniale täieliku sõltumatuse.

Allikas: The Telegraph

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused