Suurbritannia valitsuse segased koroonasõnumid sunnivad britte protestidele mõtlema

Maailm,
©Scanpix
Suurbritannia tervishoiuminister Sajid Javid hakkab taganema lubadusest vaktsiinipasse mitte nõuda.

Brexiti eestvedaja Nigel Farage teatas, et ei kavatse enam alluda edasistele võimalikele koroonasulgemistele, juhul kui peaminister Boris Johnson peaks oma piirangute lõpetamise lubadusest taas taganema. Intervjuus The Telegraph Off Script taskuhäälingule ennustas Farage uute piirangute puhul „massilist allumatust“ ja lubas ka ise valitsuse diktaadile mitteallujatega ühineda.

„Ma ei kavatse enam reeglitele alluda,“ ütles Farage. „Minu meelest oleme me olnud uskumatult kuulekad väga-väga pikalt, kuid viimastel kuudel on inimesed hakanud valitsust ja selle ebamääraseid reegleid ignoreerima ning ise oma peaga mõtlema,“ rääkis Farage.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaminister Boris Johnson on saatnud avalikkusele väga segadust tekitavaid sõnumeid. Kõigepealt teatas ta, et uusi piiranguid enam ei tule, siis aga lisas, et seda ainult juhul, kui riiklik tervishoiuteenistus (NHS) talvekuudel hakkama saab.

Ühendkuningriigi plaan-A eelseisvaks talveks on korduvvaktsiinid vanemaealistele ja teistele riskirühmadele. Samuti plaanitakse alustada laste vaktsineerimisega alates 12 eluaastast. Plaan-B on aga endiselt nn koroonapassi sisseviimine, maskikohustus, kaugtöö ja võib-olla ka suuremad sulgemised. Samas teatas tervishoiuminister Sajid Javid alles äsja, et koroonapasse kasutusele ei võeta, samuti lubati algselt, et lapsi ilma vanema nõusolekuta ei vaktsineerita.

Nigel Farage’i sõnul on valitsuse otsus lubada laste vaktsineerimist ilma vanema nõusolekuta kõige kommunistlikum tegu, mida ta Suurbritannias näinud on. „Mõte, et 12-aastane võib tegutseda oma vanemate tahte vastaselt vaktsiinide osas, mis pakuvad 12-aastastele väga vähe kaitset…, mõte, et konservatiivne valitsus heidab üle parda arusaama vanemlikest õigustest või perekonna rollist ühiskonnas… see tähendab sisuliselt, et riik asendab perekonna.“ Ning lisas: „See on kõige kommunistlikum tegu, mida siin riigis ametis olnud valitsused minu eluajal vist üldse kunagi teinud on ja ma leian, et see on täiest õõvastav.“

Briti valitsuse vaktsineerimise ja immuniseerimise ühiskomisjon (JCVI) andis esialgu soovituse laste massilise vaktsineerimisega mitte alustada, kuna tervete laste vaktsineerimine kaalub vaid väga napilt üles süstiga kaasnevad riskid. Hiljem lõi komisjon soovitusele n-ö käega ja andis valitsusele laste vaktsineerimisprogrammi käivitamiseks vabad käed.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused