Suurbritannias asuti taga kiusama meest, kes kuulutas moslemi noarünnaku järel, et valged elud loevad

Maailm,
„Valged elud loevad“ bänneri vastu tõusis paaniline protestitorm ning võimud käivitasid uurimise „vihakuriteos“

Suurbritannias võeti teisipäeval võimude poolt maha Etihad Stadiumi kohal lehvinud lendav bänner kirjaga „Valged elud loevad, Burnley“ („White lives matter Burnley“) põhjendusega, et see võib ärgitada edasisi sarnaseid juhtumeid, mis omakorda õõnestaks Premier League’i toetust rassismivastasele võitlusele.

Bänneri õhku lennutanud firma Air Ads Ltd on varasemalt sageli jalgpallistaadionite kohal erinevaid loosungeid lennutanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Burnley jalgpalliklubi toetaja Jake Hepple teatas, et protestibänneri taga oli tema. Hepple kirjutas oma Facebooki lehel: „Ma tahaksin võtta hetke ja vabandada… absoluutselt …f*** mitte kellegi ees.“

Sotsiaalmeedias postitatud videoist võib näha, et Manchesteri reisinud Hepple filmis bänneri ülelendu ja tegi sellest otseülekande hetkel, mil Manchester City ja Burnley mängijad olid „Mustad elud loevad“ (BLM) liikumise austuseks ühele põlvele laskunud.

Politsei oli saanud klubilt protestibänneri kohta eelnevalt teate, kuid ei suutnud aktsiooni enam nii vahetult enne mängu takistada. Laupäeval ehk mõni päev varem tapeti Suurbritannias Readingis 2012 aastal Liibüast sisse rännanud immigrandi Khairi Saadallah poolt noarünnakus kolm valget. Saadallah oli julgeolekuasutuste jälgitavate nimekirjas.

Sellegipoolest tõusis „Valged elud loevad“ bänneri vastu paaniline protestitorm ning võimud käivitasid uurimise „vihakuriteos“. Lancashire’i politsei ütles teisipäeva õhtul siiski, et „seekord kriminaalsüüdistust ei esitatud“. Üleminspektor Russ Procter ütles: „Hinnanud olemasolevat teavet… jõudsime järeldusele, et seekord ei ole toime pandud kuritegu. Me jätkame koostööd oma partneritega jalgpalliklubist ja kohalike võimudega.“

Hepple ütles teisipäeval Facebookis oma tegevuse kohta: „Nüüd on siis ilmselt rassistlik öelda, et valgete elud loevad, seda üks päev pärast kolme valge inimese mõrva Readingi pargis. Kuid pärast George Floydi mõrva ei ole me telerist näinud muud, kui seda, et mustad elud loevad. Millises hullumeelses maailmas me elame.“

Kuigi plakatit, mis ütleb, et ka valged elud loevad ei kuulutatud kuritegelikuks, toimub üleüldine ühiskondlik hukkamõist selle sisu ja lennutaja vastu.

Jalgpalliklubi, selle mängijad ja ka fännid on nimetanud bännerit rassistlikuks ning põlastusväärseks. Burnley klubi esimees Mike Garlick ja tegevjuht Neil Hart ütlesid teisipäeva õhtul, et kõik ettevõtmisega seotud isikud saava rassiviha õhutamise eest eluaegse staadionikeelu.

The Daily Telegraphi andmetel olevat lennujuhid lennuki õhku tõusmise järel sõnumit nähes samuti šokeeritud ja helistasid politseisse. Blackpooli lennujaama töötajad mõistsid sõnumi hukka.

Blackpooli linnavolikogu kõneisik kinnitas, et lennujaam on võtnud ühendust kõigi oma rentnikega ja andnud neile teada, et hetkel on kõigi bännerite lennutamine keelatud. Kohalike võimude ja lennujaama esindajate kohtumise tagajärjel võidakse Air Adsi rendileping aga lõpetada.

„Blackpooli lennujaam ja Blackpooli linnavalitsus on juhtumi üle väga pahased,“ ütles lennujaama mänedžer Steven Smith. „Me oleme igasuguse rassismi vastu ega lepi sellise tegevusega. Bänneri lennutamise otsuse tegi bännerit lennutav ettevõte ilma Blackpooli lennujaama või linnavalitsuse kooskõlastuse või nõusolekuta.“ Air Adsi üks pilootidest Bob Stinger vastas, et tema lennukit ei juhtinud. Ta keeldus edasistest kommentaaridest ja ka ettevõte ei ole päringutele vastanud.

Hepple’i tundvad inimesed on asunud end temast avalikult distantseerima öeldes, et on juhtunust šokeeritud ja eitasid antifašistlike kampaaniate tegijate väiteid, nagu oleks Hepple Burnley huligaanfirma Suicide Squad liige.

Allikas: The Telegraph

5 commentsOn Suurbritannias asuti taga kiusama meest, kes kuulutas moslemi noarünnaku järel, et valged elud loevad

 • Avatar

  Tsiteerin artiklist: “”Kuigi plakatit, mis ütleb, et ka valged elud loevad ei kuulutatud kuritegelikuks, toimub üleüldine ühiskondlik hukkamõist selle sisu ja lennutaja vastu.””

  Mis jama see on – ei ole mingit “ühiskondlikku hukkamõistu” on padupunase bolsevistliku meedia rünnak UK põliselanike vastu. Lisaks veel karjamentaliteedist ajandatud “kuuluvuse” tunne – “kuidas ma siis hukka ei mõista kui press seda teeb”!!!
  Kui see on selline “kopeeri -> kleebi” tekst siis võiks ka UU oma poolse kommentaari panna. Eriti kui UU väljandja EKRE on ise KORDUVALT sarnase rünnaku ohvriks langenud – kas meenutaks või Kingo, Järvik jne jne.
  Ei sa üle ega ümber aga peab jälle ajalugu meenutama – praegused Euroopa riigid on oma olemuselt okupeeritud riigid kus on võimust võtnud bolsevistlik värdideoloogia ja selle adeptid varjavad ennast “üldise inimlike väärtuste” ehk maa keeli “liberaalse tolerastia” maski taga.
  Ütlen ka ja EI VABANDA – VALGED ELUD LOEVAD – sest meie VALGED oleme sellele maailma andnud tsivilisatsiooni ja praegust käib ajaloo ümberkirjutamine ja meie hävitamine.
  Vaatamiseks: https://concen.org/content/europa-last-battle-2017

 • Avatar

  HÄDA VÕIDETUILE – Euroopa põlisrahvastele – VALGELE VÄHEMUSELE globaalselt!
  Läänemaailma valitsejate – USA-Euroopa suuroligarhide domineeriva maffiagrupeeringu & võimukeskuste & ideoloogide (sorosfashistide-rassistide) tegutsemise eesmärk: põlisrahvasteta-europiidideta (ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste-väljakurnatud biotoopide piirkondade rändrahvaste-kolonistidega assimileeritud põlisrahvastega), rahvusteta, europiidideta, rahatotalitaristliku-plutokraatliku, ühtse ja eristamatu biomassirahvaga täidetud Euroopa, Läänemere regiooni, sh estenfrei (eestivaba, eestlasteta) Eesti, europiidideta Põhja-Ameerika (USA, Canada) ülesehitamine võimalikult lühiìkese ajaga, juba 21.saj.lõpuks. Karistuseks ja kättemaksuks holokausti eest?

 • Avatar

  Kunagised vaprad inglased on muutunud argpüksideks ja neegrite varbalakkujateks.nad lasevad moslemitel ja neegritel Vana Hea Inglismaa üle võtta ja rüvetada.
  Häbi, Inglismaa!Ma pole enam kunagi Inglismaa jalgpallimeeskonna pooldaja, Biitleid ma ehk veel kuulan-nemad ei lakkunud kellegi varbaid, kuigi mõned märgid olid.

 • Avatar

  Valged elud loevad, vägagi!

 • Avatar

  Lääne ühiskonnas vihatakse valget inimest. Ja miks arvatakse, et tulevikus need riigid täna veel valgele Eestile appi peaks tulema sõjaolukorras?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused