Suurbritannias hakkab poolkuu võimust võtma – islamiseerumine on täies hoos

Maailm,
©AFP/Scanpix
Moslemid palvetavad Londoni Finsbury pargis.

Inglismaal on moslemite arv ületanud kolme miljoni piiri, mis on suurem kui Walesi või Põhja-Iirimaa rahvaarv.

Ühendkuningriigi statistikaameti (ONS) andmetel on moslemite osakaal suurenenud 2011. aastast alates 16%. Ainuüksi Inglismaal elas 2016. aasta seisuga 3 092 000 moslemit, Walesi rahvaarv (mis hõlmab ka kõiki vähemusi, sh moslemeid) oli viimase seisuga aga 3 063 456 ja Põhja-Iirimaal 1 810 863.

Statistika ei kajasta Suurbritannias illegaalselt elavaid inimesi, kuid isegi sel juhul on moslemite osakaal Inglismaa rahvastikust 5,6%. Samas on moslemikogukondade mõju riigi kultuurile, demograafiale ja sotsiaalsele sidususele palju suurem, kui arvude põhjal eeldada võiks. Moslemitel on kombeks asuda elama teatud piirkondadesse, moodustades nii väga suuri kogukondi.

2011. aasta raporti kohasel jäi moslemite protsent enam kui pooltes kohalikes omavalitsustes küll alla 1%, kuid näiteks Londonis Tower Hamletsis ja Newhamis on moslemeid juba üle 30%.

Statistikaamet tõi välja ka kristlaste osakaalu kiire vähenemise Inglismaal. Ehkki kristlased moodustavad riigi suurima religioosse grupi, on nende osakaal langenud 56,6 protsendile.

Londoni islamiseerumisele viitab ka asjaolu, et Londoni Maida Vale’i islamikeskus pidas avaliku mälestusteenistuse hiljuti Ameerika Ühendriikide vägede poolt tapetud terroristi Qasem Soleimani auks. Keskus oli rahvast puupüsti täis ja tuhanded inimesed palvetasid keskuse juures tänavatel.

Allikasd Breitbart, Mail Online

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused