Suurbritannias langes leiboristide „punane müür“ kolinaga – briti bolševism on teel ajaloo prügikasti

Maailm,
©AP/Scanpix
Briti esibolševikul Jeremy Corbynil jääb üle vaid käsi laiutada – sotsialismiga on vanal heal Inglismaal ühel pool.

Ühendkuningriigi eilsetel valimistel saavutasid ülekaaluka võidu Boris Johnsoni juhitud konservatiivid. Tööpartei ning Jeremy Corbyn pidid võtma vastu kibeda kaotuse. Sellega langes nn punane müür ning oma mullis elav London on šokis, kirjutab Daily Telegraphi kolumnist Sherelle Jacobs.

Ükski valimistele eelnenud küsitlus ega ennustus ei osanud ette näha, et tulemas on Suurbritannia ajaloo üks suurimaid pöördeid. Paljud ei uskunud punase müüri langemisse Suurbritannias. Aga neljapäevastel valimistel see ometigi juhtus.

Otsus on langetatud ja selle otsuse valguses on selge, et paljud siiani alati tööpartei poolt hääletanud dünastiad pöörasid seekord leiboristidele otsustavalt selja. Tegemist ei ole mitte lihtsal kaotusega, vaid hävitusliku valijate kaotusega. Terve hulk varasemalt punaseid piirkondi muutusid eilsete valimistega siniseks.

Skeptikud olid veendunud, et hoolimata leiboristide masendavast valimiskampaaniast suudab Jeremy Corbyn tulla olukorrast puhtalt välja ja koguda viimasel minutil siiski rohkem hääli.  Kuid Londonist väljaspool on muutuste tuuled puhunud juba pikemat aega. Mitmel pool olid tööpartei põlised toetajad tõsiselt pahased leiboristide nn Brexiti pettuse pärast. Kuid lisaks sellele on inimestel tungiv soov, et riik liiguks edasi, et riiki areneks – loomulik soov, mis on täielikus vastuolus suurlinnades elavate 1980-tesse aastatesse kapseldunud vasakäärmuslaste arusaamadega.

Leiboristid tegid meeleheitlikke pingutusi, püüdes osta valijaid ära pakkumistega nagu tasuta lairibaühendus, kuid paraku ei mõista Londoni vasakpoolsed (ja tegelikult ka Londoni toorid), et tööd rabavad kodanikud ei taha tasuta lõunaid; tegemist on inimestega, kes usuvad, et riik peaks elama vastutustundlikult oma võimaluste piires. Sellised arusaamad on liberaalses mullis täielikult kaduma läinud.

Teine põhjus – mida poliitkorrektne BBC hoolega vältida püüdis – oli äkiline pööre valijate suhtumises Jeremy Corbyni patriotismi puudumisse. Paljudele neist ei olnud vastuvõetav Corbyni võimalik seos Hamasi ja IRA-ga. Samas kontekstis osutus aga Boris Johnson, kes korduvalt kinnitas, kui väga ta oma maad armastab, äärmiselt populaarseks.

Loomulikult on leiboristid pettunud ja püüavad leida süüdlasi näiteks roheliste ridadest, keda süüdistatakse Brexiti vastaste häälte harjutamises. Samuti süüdistavad nad oma liidrit Corbynit ja ka meediat ning usuvad siiralt, et pärast uue esimehe valimisi võivad nad oma sotsialistlikku agendat võidukalt edasi ajada. Mis on äärmiselt ülbe lähenemine, samas ka ülimalt argpükslik; ja just seetõttu ongi tööpartei omadega läbi. Leiboristide põlised valijad on heitnud nad ajaloo prügikasti

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused