Suurbritannias langes leiboristide „punane müür“ kolinaga – briti bolševism on teel ajaloo prügikasti

Maailm,
©AP/Scanpix
Briti esibolševikul Jeremy Corbynil jääb üle vaid käsi laiutada – sotsialismiga on vanal heal Inglismaal ühel pool.

Ühendkuningriigi eilsetel valimistel saavutasid ülekaaluka võidu Boris Johnsoni juhitud konservatiivid. Tööpartei ning Jeremy Corbyn pidid võtma vastu kibeda kaotuse. Sellega langes nn punane müür ning oma mullis elav London on šokis, kirjutab Daily Telegraphi kolumnist Sherelle Jacobs.

Ükski valimistele eelnenud küsitlus ega ennustus ei osanud ette näha, et tulemas on Suurbritannia ajaloo üks suurimaid pöördeid. Paljud ei uskunud punase müüri langemisse Suurbritannias. Aga neljapäevastel valimistel see ometigi juhtus.

Otsus on langetatud ja selle otsuse valguses on selge, et paljud siiani alati tööpartei poolt hääletanud dünastiad pöörasid seekord leiboristidele otsustavalt selja. Tegemist ei ole mitte lihtsal kaotusega, vaid hävitusliku valijate kaotusega. Terve hulk varasemalt punaseid piirkondi muutusid eilsete valimistega siniseks.

Skeptikud olid veendunud, et hoolimata leiboristide masendavast valimiskampaaniast suudab Jeremy Corbyn tulla olukorrast puhtalt välja ja koguda viimasel minutil siiski rohkem hääli.  Kuid Londonist väljaspool on muutuste tuuled puhunud juba pikemat aega. Mitmel pool olid tööpartei põlised toetajad tõsiselt pahased leiboristide nn Brexiti pettuse pärast. Kuid lisaks sellele on inimestel tungiv soov, et riik liiguks edasi, et riiki areneks – loomulik soov, mis on täielikus vastuolus suurlinnades elavate 1980-tesse aastatesse kapseldunud vasakäärmuslaste arusaamadega.

Leiboristid tegid meeleheitlikke pingutusi, püüdes osta valijaid ära pakkumistega nagu tasuta lairibaühendus, kuid paraku ei mõista Londoni vasakpoolsed (ja tegelikult ka Londoni toorid), et tööd rabavad kodanikud ei taha tasuta lõunaid; tegemist on inimestega, kes usuvad, et riik peaks elama vastutustundlikult oma võimaluste piires. Sellised arusaamad on liberaalses mullis täielikult kaduma läinud.

Teine põhjus – mida poliitkorrektne BBC hoolega vältida püüdis – oli äkiline pööre valijate suhtumises Jeremy Corbyni patriotismi puudumisse. Paljudele neist ei olnud vastuvõetav Corbyni võimalik seos Hamasi ja IRA-ga. Samas kontekstis osutus aga Boris Johnson, kes korduvalt kinnitas, kui väga ta oma maad armastab, äärmiselt populaarseks.

Loomulikult on leiboristid pettunud ja püüavad leida süüdlasi näiteks roheliste ridadest, keda süüdistatakse Brexiti vastaste häälte harjutamises. Samuti süüdistavad nad oma liidrit Corbynit ja ka meediat ning usuvad siiralt, et pärast uue esimehe valimisi võivad nad oma sotsialistlikku agendat võidukalt edasi ajada. Mis on äärmiselt ülbe lähenemine, samas ka ülimalt argpükslik; ja just seetõttu ongi tööpartei omadega läbi. Leiboristide põlised valijad on heitnud nad ajaloo prügikasti

Allikas: The Telegraph

Kommentaarid

3 commentsOn Suurbritannias langes leiboristide „punane müür“ kolinaga – briti bolševism on teel ajaloo prügikasti

 • Avatar

  Kõik natsionalistlikud liikumised on üdini, ÜDINI sotsialistlikud ja antisionistlikud. Sionism imbub just igatsorti “parempoolsete” Breivikite manifestist ja lollidest seadustest, millega Maaloula viimaseid Aramea keelt rääkivaid kristlasi just juutide mahitatud mõõdukate mässuliste eest kaitsnud Hezbollahi partei terroriorganisatsiooniks kuulutati, või kuidas hiljuti Prantsusmaal sionism, mis oli ÜRO-s rassilise diskrimineerimise erivormina kirjeldatud ühe resolutsiooni raamistikus, on nüüd saanud sellise staatuse, et antiSIONISM on kuulutatud antisemitismi erivormiks, samalajal kui suurim kogukond igatsorti araablasi, keda on enamus semiitidest justkui uue hasbara narratiivi alla ei lähe, või kuidas USA-s tahetakse juut juba eraldi rassiks kuulutada, kuigi juutide seas on igast nahavärvist tegelasi.

  Corbynist kahju, aga loodetavasti ei tule sinna tema asemele mingit järejekordset limukat nagu Blair või taolised peavoolu sionistid ja juudilakeid. Livingstone Ken võiks kandideerida. Ma arvan, et peale järgmisi valimisi on just leiboristidel võimalus, sest kuigi minagi olin Brexiti toetaja, et Inglismaa omati Süüria kristlaste vastasest veretööst Assadi kukutamise läbi eemale saada, siis Šoti uus referendum, ja kindlasti EU poolne mingine surve võib siin tooridele trumbid mängida.

  Muide, praegu lääne toetatud al-Qaeda, ehk Nusra rühmitus, ehk Hayat Tahrir al Sham koos valgekiivritega valmistavat Idlibis järjekordset lastetapuetendust keemiarelvaga ette. Trumpile sõda kasuks ei tule, aga Dzonsson koos oma rahvast tapva sionist Macroniga ( praegu kongi just kollavestide KÕIGE VÕIMSAMAD selle konkreetse juutide kannupoisi vastased meeleavaldused Pariisis ) võib vedu võtta küll, et kodustelt probleemidelt tähelepanu eemale saada.

  Trumpi asemel aga sooviksin USAs näha Tulsi Gabbardit, sest erinevalty valelikust Trumpist, kes on otsene Jeruusalemma kristlaste vastase poliitika läbiviija sionistyide käsu all, on Gabbard tõesti sõjavastane, ning tema toetus on just valgetelt inimestelt. Ükskõik kes teine on Trumpist hullemgi, sest Trump vähemalt seni on suuremat sõda suutnud ära hoida, hinnaks just need sümboolsed Jeruusalemma kingimised, okupatsiooni tunnustamine Golani kõrgendikel ja Krimmis, mis on sama põhimõttega asjad jne.

 • Avatar

  ons need toorid ikka nii hirmus konservatiivid või hoolivad tavainimesest… Inglismaal puudus inimestel tegelik valik, mitte nagu Sotimaal, mille üle olen tõeliselt uhke!

 • Avatar

  Loodame,et sama toimub 2020 novembris USAs. Igaljuhul edu brittidele!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused