Suurbritannias sündimus langeb, aga rahvaarv massilise sisserände tõttu aina kasvab

Maailm,
©Scanpix
Suurbritannia rahvaarv kasvab massiimmigratsiooni arvelt.

Inglismaal ja Walesis on sündimus taas langenud ja on praegu madalam kui kunagi varem alates mõõtmiste algusest 1938. aastal. Sellest hoolimata kasvab Ühendkuningriigi rahvaarv, seda immigratsiooni arvelt.

Ühendkuningriigi riikliku statistikaameti (ONS) andmetel on elussündide arv langenud alates 2012. aastast kümnendiku võrra, seda peamiselt noorte naiste elustiili tõttu. Pere loomine lükatakse üha hilisemasse aega, mis toob aga kaasa probleemid viljakusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2018. aasta andmed näitavad, et ühe aastaga on sündide arv vähenenud nii Inglismaal kui ka Walesis kolm protsenti ja sündimuskordaja naise kohta on langenud 1,7 lapseni. Rahvastiku taastootmiseks peaks summaarne sündimuskordaja olema vähemalt 2,1.

Oluline on ehk mainida, et praegune Inglismaa ja Walesi sündimusmäär on isegi madalam, kui see oli Teise maailmasõja ajal, mil nii paljud mehed läksid sõtta ja sõjas hukkus väga palju noori inimesi.

ONS-i analüüsi kohaselt selgitab madalat sündimust peamiselt naiste elustiili muutus. Pärast õpinguid soovitakse minna kohe tööle ja laste saamist lükatakse üha hilisemaks. Alates 2014. aastast on igal aastal olnud üle 40-aasta vanuseid sünnitajaid rohkem kui alla 20-aastaseid, kuid isegi üha paremaks muutuvale viljatusravile vaatamata oli üle 40-aastaseid sünnitajaid 1938. aastal ikkagi rohkem kui 2018. aastal.

Statistika kohaselt leiab kümnest alla 29-aastasest noorest üheksa, et nende elul puudub igasugune eesmärk ja pooled neist leiavad, et nende elu eesmärk on ainult nende isiklik õnn.

Hoolimata kahanevatest sündidest kasvab Ühendkuningriigi rahvaarv ja seda massilise migratsiooni tõttu. Sel sajandil on 82% rahvaarvu suurenemisest toimunud immigrantide arvelt.

Migration Watch UK eesistuja lord Andrew Greeni sõnul on valitsused olnud viimase 16 aasta jooksul immigratsiooni tõeliste tagajärgede analüüsimise osas väga tagasihoidlikud. „Immigratsioon praeguses mahus muudab meie ühiskonna ulatust ja iseloomu,“ ütles lord.

Migranditaustaga naiste sündimuskordaja on üldjuhul suurem, ehkki see sõltub paljuski ka migrandi päritolumaast. ONS-i analüüs näitab, et Euroopast pärit sisserändajate sündimus on üldjuhul veelgi madalam kui Inglismaa ja Walesi naistel, samas on näiteks Pakistani ja India naistel lapsi rohkem.

Ühendkuningriigi valitsus jätkab aga endiselt poliitikat, mis soosib naiste sündimuskontrolli ja propageerib rahvaarvu kasvu migratsiooni kaudu.

Samas on Euroopas riike nagu Ungari ja Poola, kes on töötanud välja sündimuse kasvu soosivaid ja noori peresid toetavaid meetmeid, et pöörata tagasi negatiivne sündimus. Hiljuti teatas Ungari valitsus, et annab äsja abiellunutele laenu, mille tagasimaksed ajatatakse, kui paaril sünnib teatud aja jooksul esimene laps ja laen kustutatakse täielikult, kui perre sünnib vähemalt kolm last.

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused