Suurbritannias süvenevas pedofiilias on suur roll Pakistani taustaga grupeeringutel

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
2018. aastal alustas tollane siseminister Sajid Javid (paremal) uurimise Suurbritannias tegutsevate pedofiilide grupeeringute etnilise tausta osas, ja siis selgus, et tegu on peamiselt pakistanlastega.

Laste seksuaalne ahistamine Ühendkuningriigis on muutunud epideemiliseks. Hiljuti avaldatud andmete kohaselt langes möödunud aastal arvatavalt seksuaalse ärakasutamise ohvriks ligi 19 000 last (ja need on vaid ametlikud andmed). See on 3300 last rohkem kui viis aastat tagasi.

Roterhami vägistaja Arshid Hussaini ohver Sammy Woodhouse’i sõnul ei ole võimud suutnud kriisiga võitlemiseks midagi mõistlikku ette võtta. Intervjuus The Independentile ütles ta, et ehkki pidevalt räägitakse sellest, kuidas on saadud valus õppetund, kuid õpitud ei ole midagi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ma kuulen endiselt ametivõimudest, kes ei tegele asjadega, millega tegeleda tuleks. Ma kuulen harva midagi head ja põhjused on väga erinevad – kui politsei ei reageeri inimeste kaebuste peale, siis tunnevad inimesed, et neid ei kuulata ega toetata piisavalt või et info liikumine on puudulik,“ lisas ta. „Ma olen juba mitu aastat rääkinud, et ahistamine ja kuritarvitamine on muutunud siin riigis epideemiliseks. Ametivõimud kinnitavad, et kõik on kontrolli all, aga see ei ole nii.“

Kõige rohkem laste seksuaalse ahistamise juhtumeid leidis möödunud aastal aset Lancashire’is, kokku 624 arvatavat ohvrit; järgnes Birmingham 490 juhtumiga, siis Surrey (447), Bradford (414) ja Gloucestershire (409).

Viimaste aastate jooksul on ilmsiks tulnud tuhandeid laste seksuaalse ärakasutamise juhtumeid, eriti pärast Pakistani päritolu pedofiilide grupeeringu skandaali lahvatamist mõned aastad tagasi.

Ühendkuningriigi siseministeerium on eraldanud alanud aastaks laste seksuaalse ärakasutamisega võitlemiseks 7 miljonit naela ja alustanud uurimisi Rotherhami ja Norfolki pedofiilide grupeeringute osas. Ministeeriumi kõneisiku sõnul tegutsevad nad pedofiilia vastu võitlemisega väga otsustavalt.

Detsembri alguses jõudis ajakirjandusse uudis 16 Lõuna-Aasia päritolu mehe – nende hulgas ka üks politseinik – vastu esitatud süüdistusest. Mehed tegelesid väidetavalt teismeliste tüdrukute seksuaalse ahistamisega Halifaxis. Veel neli Lõuna-Aasia päritolu meest mõisteti detsembris pedofiilias süüdi.

2018. aastal alustas tollane siseminister Sajid Javid uurimise Suurbritannias tegutsevate pedofiilide grupeeringute etnilise tausta osas. Uurimise tulemusel selgus, et suurem osa kurjategijatest on Pakistani taustaga. „Mis puudutab lapsi seksuaalselt ahistavate kurjategijate grupeeringuid, siis on selge igaühele, kes vähegi muret tunneb, et kõigi viimasel ajal avalikuks tulnud juhtumite puhul on väga suur osa mehi pärit Pakistanist,“ ütles Javid detsembris. „Sellise käitumise põhjuseks võivad olla – ma ei ütle, et see tingimata nii on – kultuurilised erinevused neis kogukondades, kust mehed tulevad,“ lisas ta.

Allikad: The Independent, Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused