Suure sisserändega Birminghamis pussitati – aga poliitkorrektsus ei luba tegelikkusest rääkida

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Politseiuurijad sündmuskohal, (Pange tähele tänavakattemärgistust).

Alljärgnev AFP uudis BNS-i vahenduses on tüüpiline peavoolumeedia soga, millest ei saa üldjuhul midagi aru.

Suurbritannia suuruselt teises linnas Birminghamis sai ööl vastu pühapäeva pussitamises surma üks mees ja üliraskelt viga kaks inimest – mees ja naine, teatas West Midlandsi politsei pühapäeval.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kesklinnas aset leidnud intsidendis sai lisaks haavata veel viis inimest, kuid nende seisund ei ole raske.

Kohalik politseiülem Steve Graham ütles, et algatatud on mõrvajuurdlus, kuid esialgu ei viita miski, et tegemist olnuks vihakuriteo, jõuguvägivalla või terrorismiga.

Politsei hinnangul on kella poole ühe ja 2.20 vahel öösel aset leidnud pussitamised üksteisega seotud. Need leidsid aset neljas eri paigas ja korrakaitsjad otsivad toimunuga seoses taga üht inimest. Politsei on lisanud linnas nähtavat patrullimist.

Birmingham on üks riigi etniliselt kirjumatest linnadest ning seal on palju jõuguvägivalda. Jaanuaris 2003 hukkus jõukude tulevahetuses kaks juhuslikult möödunud teismelist tütarlast.

Pühapäevase vägivalla motiivi kohta on politsei sõnul veel vara midagi öelda. Briti televisioon andis eetrisse kaadrid, kus on näha, et suur osa Birminghami linnasüdamest on sisse piiratud.

Pealtnägijate sõnul nägid nad rahvarohkes baaride ja ööklubide piirkonnas kaklust. “Üks poistesalk kakles teisega,” ütles BBC-ile klubipromootor Cara Curran, kelle sõnul oli kuulda rassistlikke solvanguid.

“Olen töötanud ööklubides üle kahe aasta ja näinud palju kaklusi, aga see oli midagi erilist,” lausus ta, lisades, et piirkonnas oli liikvel rohkem inimesi kui varasemate koroonapiirangute ajal.

Briti välisminister Dominic Raab nimetas juhtunud väga tõsiseks, kuid ütles samuti, et tal ei ole infot, mis viitaks, et vägivald olnuks seotud terrorismiga.

Kohalik politseiülem Steve Graham ütleb, et tegu polnud vihakuriteo, jõuguvägivalla või terrorismiga – ometigi väidab uudis, et “oli kuulda rassistlikke solvanguid”. Koos oli kaks jõuku – kuidas siis pole nendevahelist vägivalda?

Samuti märgitakse ära, et Birmingham on üks riigi etniliselt kirjumatest linnadest ning seal on palju jõuguvägivalda, mis tõenäoliselt põhineb kurjategijate etnilisel taustal. Inimeste tapmine tugeva sisserändetaustaga linnas on olemuslikult terrorism.

Birminghamis juhtunu on näide sellest, kui segamini ajab poliitkorrektsus sisserändest tingitud protsesside analüüsi – tegu on taotlusliku ettevõtmisega, mille eesmärk on mitte näidata massimigratsioonist tingitud tohutuid probleeme.

Täiendatud – ja ikkagi ei midagi uut.

Briti politsei vahistas 27-aastase mehe, keda kahtlustatakse seoses Birminghami nädalavahetuse noarünnakutega, teatas esmaspäeval politsei.

Ööl vastu pühapäeva korraldatud noarünnakutes Birminghami neljas eri paigas sai surma üks ja üliraskelt haavata kaks inimest. Veel viis inimest sai kergemalt haavata.

West Midlandsi politsei teatel kahtlustatakse kinnivõetut ühes mõrvas ja seitsmes mõrvakatses. Kahtlusalune võeti kinni kella nelja paiku öösel Selly Oaki piirkonnas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused