Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Süüria eralennufirma Cham Wings peatas lennud Minski

14.11.2021
Cham Wingsi lennuk Venemaal Rostovis.
© Scanpix

Süüria eralennufirma Cham Wings Airlines teatas laupäeval, et peatas lennud Minski, kuhu on Lähis-Idast suundunud sajad Valgevene-Poola piirile lõksu jäänud migrandid.

“Tulenevalt keerulisest olukorrast Valgevene-Poola piiril ja kuna enamik meie reisijaid Minski lendudel on Süüria kodanikud, oleme me otsustanud lennud Minski peatada, sest me ei suuda reisijatel ja migrantidel vahet teha,” teatas lennufirma.

Lendude lõpetamisest on teatanud teisedki riigid ja firmad. Valgevene lennukompanii Belavia ei võta alates 12. novembrist oma Türgist väljuvatele lendudele Iraagi, Süüria ja Jeemeni kodanikke, teatas lennufirma reedel oma veebilehel osutusega Türgi kompetentsete organite otsusele. Varem teatati, et ka lennufirma Turkish Airlines ei müü edaspidi süürlastele ja iraaklastele Minski pileteid.

Iraak teatas reedel, et koostab nimekirja iraaklastest, kes on jäänud Valgevene ja Poola piirile lõksu ning tahavad vabatahtlikult kodumaale naasta.

“Me oleme valmis korraldama üle ühe lennu, et pakkuda vahetut abi kõigile, kes tahavad vabatahtlikult koju tulla,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Mohammed al-Sahaf. (BNS)