Süüria kristlane lahkus Austriast, nähes kui palju on pagulaste seas ISIS-e terroriste

Austria immigrandid

Spiro Haddad on kristlik pagulane, kes naasis hiljuti Austriast Süüriasse. Ühes intervjuus Saksa ringhäälingu telekanalile räägib ta, kuidas tema elu Austrias viibides ohus oli ja miks ta otsustas kodumaale tagasi minna.

Haddad ütleb, et ta jõudis Austriasse, makstes inimkaubitsejatele selle eest 3000 eurot. Alguses ta tahtis ta väga Austrias elada, kuid ta muutis oma meelt, kui ta nägi, kui palju sinna jõudnud põgenikest on sõdinud terrorirühmitustes Al-Nusra ja ISIS.

Kristlasena ei tundnud ta ennast nende keskel ohutult, oma elu pärast kartes pidi mees usku salajas hoidma. Haddad ütleb, et äärmuslased tahavad tulevikus muuta kirikud mošeedeks ja tema pidi ellujäämiseks sama juttu kaasa rääkima.

Põgenik võttis ühendust Austria ametiasutustega, kuid seal ei võetud tema juttu tõsiselt. See oli hetk, kui ta otsustas lahkuda Austriast ja nüüd elab ta taas Süürias.

Haddad hoiatab Euroopat: “See pole hea, et Euroopa on kõigile avatud! ISIS ja Al-Nusra tahavad hävitada kõiki, kes nendega ei nõustu. Kui te seda ei mõista, siis olen ma Euroopa tuleviku osas väga pessimistlik,” ütleb ta.

Kommentaarid