Süüria mässulisi ei saa jagada mõõdukateks ja islamistideks

Rubriik Maailm On
vaba süüria armee

Süürias on kümneid tuhandeid äärmusislamiste, kes lõikaksid kasu sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) hävitamisest ja oleksid valmis tõusma selle asemele, selgus teisipäeval Suurbritannias baseeruva mõttekoja The Centre on Religion & Geopolitics raportist, mida vahendasid Yle ja BNS.

Mõttekoja hinnangul on mässuliste jagamine mõõdukateks ja terroristideks võimatu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmandik Süüria mässuliste rühmitustest toetab sama ideoloogiat, kui IS ja nendesse kuulub kokku pea 100 000 võitlejat. Mõttekoda uuris raportiga seoses lähemalt 48 mässuliste rühmitust. Suurem osa neist järgib salafistide-džihadistide või islamistide ideoloogiat ning 23 protsendil on üldse määratlemata väärtused.

Suurem osa neist rühmitustest on seotud Vaba Süüria Armeega (FSA). Ühiseks eesmärgiks on kõigil vaid president Bashar al-Assadi kukutamine.

Kõik eelpoolmainitud rühmitused on valmis võitlema kõrvuti kõige hullemate äärmuslastega ja kiidaksid kõige tõenäolisemalt heaks islamistliku lahenduse Süüria kodusõjale.

Ülejäänud raportis vaadeldud rühmitused on kas kurdinatsionalistid või erinevad omakaitseväeüksused.

Suurimad salafistide-džihadistide rühmitused on praegu Ahrar al-Sham, Jabhat al-Nusra ehk Al-Nusra Rinne, Jaish al-Islam ja Liwa al-Umma.

Briti julgeolekukonsultatsioonidega tegelev mõttekoda IHS Jane’s teatas esmaspäeval, et nende hinnangul kaotas sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) 2015. aastal 14 protsenti hõivatud aladest. Arengud on andnud märkimisväärse mainehoobi islamiliikumisele, mille eesmärgiks on hoida, kindlustada ja laiendada nõndanimetatud kalifaati.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused