Süürias tabati Norra ja Rootsi kodanikust Islamiriigi värbaja – kes ta siis on?

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Eurooplane olla on uhke ja hää – seda näitavad žestidega Hispaania enklaavi Ceutasse jõudnud aafriklased.

Kuivõrd Eestis käib presidendi õhutusel venekeelsete, islamiusuliste ja mustanahaliste eestlaste loomine, siis oleks paslik vahendada üks lugu multikultuursest Lääne-Euroopast.

Süürias tabati Norra kodakondsusega mees, kes tegeles Norras ja Rootsis aastaid inimeste värbamisega sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) ridadesse. Mõnedel andmetel on 22-aastasel mehel ka Rootsi kodakondsus.

“Ükski teine rootslane pole tegutsenud nii innukalt pühasõdalaste heaks, kui tema,” ütles Rootsi terrorismiuurija Magnus Ranstorp.

Islamist värbas vabatahtlike alguses Göteborgis ja hiljem jätkas sama tegevust Süüria kaudu. Ühtlasi kahtlustatakse meest üleskutsetes korraldada Rootsis terrorirünnakuid.

Norra julgeolekupolitsei kinnitas rahvusringhäälingu telekanalile SVT, et on alustanud mehe suhtes uurimist terroriorganisatsiooni kuulumisega seoses. “Mees on Norra kodanik, kelle suhtes on välja antud rahvusvaheline vahistamismäärus,” ütles julgeolekupolitsei eestkõneleja Trond Hugubakken ajalehel VG.

Nagu näete, on ühel õigel pühasõdalasel nii Norra kui Rootsi kodakondsus, terrorismiuurijale on ta “rootslane”, tema tegelikku tausta ehk usku ja päritolumaad ei avalikustata ja nii ongi Rootsi ja Norra terrorismipesad, kui asja multikultuurselt vaadata.

Tegelikult aga pole Skandinaaviasse sugugi mitte viikingite ajad tagasi tulnud, vaid hoopiski islamisõdalased on sinna kolinud. Ja jälgige mehe vanust – 22-aastaselt edukas islamist, kes on oma “uutele kodumaadele” meeletut kahju teinud.

Globalistlikus Lääne-Euroopas on juba jõutud kodanikukeskse ühiskonnani, kus rahvusriigist lähtuvat konkreetset põlisrahva nime kasutatakse ka integreeritud migrantide puhul. See aga teeb väga raskeks ühiskonna-siseste protsesside analüüsi ja võimaldab näiteks migratsiooni negatiivseid külgi varjata – sigadusi teevad “põliselanikud”, kes väliste tunnuste ja mentaliteedi kaudu seda üldsegi pole.

Eestiski on eestluse kinkimine samal eesmärgil algatatud – ikka selleks, et pool maailma läbi käinud Abdul Turay saaks väita, et eestlane olla on uhke ja hää – kuigi ta ei jaga eestlaseks olemisest mitte mõhkugi.

Eesti president Kaljulaidi korraldatud ja peaminister Ratase toetatud “meie inimeste” kampaania viib varsti selleni, et võime globalistliku “uhkusega” teatada – Süürias sõdib eestlane Abdurrahman Sazanakov.

Samas vahendab Postimees uudist “soomlannast”, kes läks Süüriasse neli aastat tagasi, elas mitmes erinevas terrorirühmituse Islamiriik (ISIS) kontrolli all olnud linnas ning abiellus kahel korral. Naisel on ka 13-aastane tütar, kes on samuti abielus ehk siis lapspruut. Seelest säutsunud kurdi ajakirjaniku sõnul soovib naine tagasi Soome minna, sest sealne elu on lihtsam, aga ka seal soovib ta jätkata elu moslemina.

Naine on väidetavalt heaks kiitnud ka hukkamised pea maharaiumise läbi. Temagi puhul ei kinnitata, kas tegu ikkagi on põlissoomlannaga. Soome aga on väljendanud nõusolekut importida naise tagasitoomisega riiki nii islamiusku, pühasõdalaste ideoloogiat kui ka pedofiiliat.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused