Süüriast pärit asüülitaotleja kimbutas Amsterdamis juutide restorani

Maailm,
- Updated
©Vabakasutus
Islamiriigi jüngrid

Möödunud neljapäeval ründas Palestiina lipuga vehkiv ja „Allahu-Akbar!“ karjuv meesterahvas Amsterdamis üht juutide restorani. Rünnaku hetkel oli restoran tühi ja keegi viga ei saanud. Ründaja lõhkus ära kõik restorani aknad.

Nüüdseks on selgunud, et rünnaku toimepanekus kahtlustatav on 29-aastane Süürias sündinud asüülitaotleja. Amsterdami politsei andmetel on tegemist treenitud võitlejaga, kellel on ka reaalne lahingkogemus ja kes oskab käsitseda relvi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ülekuulamisel teatas juba paar aastat Amsterdamis elav asüülitaotleja, et tema meelest ei oleks olnud midagi halvasti, kui ta rünnaku käigus ise surma oleks saanud. Ta oli lootnud, et rünnaku hetkel on restoranis inimesi ja ta oli plaaninud ka Iisraeli lipu põletamist

Kahtlusalune oli kutsunud endaga kaasa veel üht inimest ühest Amsterdami asüülitaotlejate keskusest, kuid too oli keeldunud. Politsei küsimusele, kas ta oleks valmis uuteks vägivallategudeks, vastas mees, et oleks küll, kuid lisas hiljem, et mitte Hollandis.

Prokuröri sõnul ei süüdistata meest terrorirünnakus, vaid teda kahtlustatakse vandalismis ja varguses. Seepärast lasti ta pärast kahte päeva vahi alt jälle vabaks. Amsterdami juudi kogukonnas on see tekitanud rahulolematust. PVV ja Geert Wilders nõuavad olukorra üle kiiret arutelu Hollandi parlamendis. „Meid valitsevad pea liiva alla peitnud isikud, kes lasevad terroristidel vabalt ringi joosta ja seavad süütud hollandlased niimoodi suurde ohtu,“ kommenteeris Geert Wilders.

Rünnatud restorani omaniku advokaat Herman Loonstein on jahmunud ja nõuab, et kahtlusalune otsemaid vahi alla võetaks. Loonsteini sõnul on tegemist mehega, kes on Hollandi ühiskonnale suureks ohuks.

Kahtlusaluse advokaat omakorda tunnistab, et kahtlusalune on saanud väljaõppe, tal on lahingkogemus ja ta on võimeline käsitsema relvi. Ent advokaadi sõnul võitlevat kahtlusalune hoopiski Süüria terroristide vastu. Lisaks olevat kahtlusalune selge sõnaga kinnitanud, et Hollandis ta enam kunagi vägivallategusid korda ei saada.

Hollandi riikliku terrorismivastasevõitluse koordinaator ei soovi teemat kommenteerida. Pprokuratuur ei saa ega taha kinnitada, kas kahtlusalune on sündinud Süürias ega soovi samuti teemat pikemalt kommenteerida. „Loomulikult vaatame me kahtlusaluse tausta, et näha kellega on tegemist. Kui me veendume, et tegemist on ühiskonnale ohtliku isikuga, siis ei lase me tal niisama lihtsalt tänaval ringi joosta,“ kõlab prokuratuuri selgitus.

Allikas: De Telegraaf

Vahendas Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused