Šveitsi on kolmandatest riikidest oodatud vaid haritud tööjõud, kui see on ühiskonna huvides

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Genf

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme tõi erakonna kongressil Eestile eeskujuks Šveitsi, öeldes, et Eesti võiks olla Läänemere Šveits, siis selles Eestiga pindala poolest võrreldaval alpiriigil on näiteks võõrtööjõusse suhtumisest mõndagi üle võtta.

“Ma tahan, et Eesti oleks nagu Läänemere Šveits. Tark. Töökas. Kõrgtehnoloogiline. Vaba. Turvaline. Moraalselt puhas. Looduskaunis. Isepäine,“ kõneles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tööpuudus on Šveitsis olnud aastaid vaid paar protsenti, kusjuures 25 protsenti tööjõust on sisserändajad, neist enamik Eurooa Liidu riikidest.

ERR vahendas, et sisserändajad pole Šveitsis kohalike palgataset mõjutanud, sest valdavalt on tegemist Väga kvalifitseeritud tööjõuga. Riigis kasutatakse võõrtoojõu puhul paindlikke lühiajalisi lepinguid.

Nüüdseks on aga Šveits välistööjõu kasutamist jõuliselt piirama asunud ja teinud mitmeid muudatusi, mille järgi näiteks vabadele töökohtadele saavad kõigepealt kandideerida šveitslased ise.

Pärast koroonakriisi avati Euroopa Liidu tööjõule piirid juunis ning kolmandatest riikidest on oodatud vaid haritud tööjõud, kui see on ühiskonna huvides.

Ka Eesti on huvitatud eelkõige kvalifitseeritud tööjõust, kuid tegelikult tullakse siia musta tööd tegema ning seal niigi madalat palku alla lööma.

4 commentsOn Šveitsi on kolmandatest riikidest oodatud vaid haritud tööjõud, kui see on ühiskonna huvides

 • Avatar

  Meenutage, kui NL lõhki läks ja siit soovisid inimesed minna tööle läände – milline kadalipp oli see. Iga riik hoolega valis keda võtta ja kas võtta. Igati normaalne, riik on eelkõige oma kodanike huvide eest seisja.

 • Avatar

  Mis rahvusest on shveits?

 • Avatar

  Šveitsi pagulane tuleb EList… 2002ndast (vist) kehtib Šveitsi ja Eli vahel tööjõu vaba liikumine, mille juurde kuulub aga ka kõrvalmeetmena palgakaitse. St eu manki võib šveitsi tööle tulla, aga talle tuleb (idee poolest) kohalikku palka maksta. See on idee poolest.

  Kuid kuid kuid… juba septembris toimub (loodetavast, algselt pidi juba mais toimuma, kuid lükati koroona tõttu edasi) rahvahääletus Eliga vaba tööjõuliikumise piiramiseks. Sest… see idee poolest asi on ikkagi reaalsuses problemaatiline, nagu me ka juba Eestis globaal-onanistlikelt nominalistidelt teame. Konflikt rahva ja suurkorporatsioonide rahavõimu vahel on ka Šveitsis nagu mujalgi maailmas olemas.

 • Avatar

  Pole üldse võõrtöölisi vaja, ka mitte haritud ja it sektorisse, oma inimesi tuleb koolitada, kui tööjõudu ei jagu, siis lihtsalt ei laienda firmat, see meeletu raha taga ajamine tuleb ära lõpetada, ole rahul sellega mis sul on.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused