Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Šveitsi rongirünnakus haavata saanud naine suri

-
14.08.2016
A Swiss police officer stands near workers cleaning a platform after a 27-year-old Swiss man’s attack on a Swiss train at the railway station in the town of Salez

Üks laupäeval Šveitsi rongirünnakus haavata saanud kuuest reisijast suri haiglas, ütles politsei pühapäeval.

Sankt Galleni kantoni politsei teatel suri pärast rünnakut kriitilises seisundis viibinud 34-aastane naine pühapäeva hommikul.

Süütevedelikku kasutanud mees pani laupäeval Šveitsi idaosas Salezi jaama lähedal põlema liikuva rongi vaguni ja pussitas reisijaid, vigastades kuut inimest, teiste seas kuueaastast poissi.

Kannatada sai ka ründaja, 27-aastane Šveitsi kodanik. Politsei pressiesindaja Bruno Metzgeri sõnul on temagi kriitilises seisundis.

Põletus- ja noahaavadega on haiglas veel kaks meest vanuses 17 ja 50 aastat, 17- ja 43-aastane naine ning kuueaastane tüdruk.

Ühe naise ja tüdruku seisund on tõsine.

Rünnaku ajal sõitis rongis mitukümmend inimest.

Ründaja oli visanud pühapäeval surnud naise suunas eriti suure koguse süütevedelikku, mistõttu arvatakse, et võibolla oligi tema rünnakuobjekt. Metzgeri sõnul ei saa seda kinnitada.

Teine politsei esindaja Hanspeter Kruesi ütles, et rünnak ei näi olevat suunatud ühe konkreetse inimese vastu. Veel ei ole selgunud, kas ründaja tundis oma ohvreid.

27- aastane mees, kes Šveitsis liikuva reisirongi vaguni süütas ja reisijaid pussitas, suri haiglas, teatas pühapäeval politsei. Politsei nimetas rongiründajat šveitslaseks.

AFP-BNS

Kuigi Šveitsi politsei keeledub tunnistamast, et rongirünnaku motiivid on terroristlikud ja poliitilised, ei saa seda välistada. Uute Uudiste andmetel see ilmselt just nii on, kuid kuna kasutame ametlikke infoagentuuride poolt kontrollitud fakte, ei saa asjale ka lõplikku kinnitust anda. Samas on viimasel ajal sagenenud nii peavoolumeedia kui ka infoagentuuride vaikimine ja vassimine, mis teeb tõe kinnitamise senisest oluliselt raskemaks. Hiljutises rongirünnakus Saksamaal öeldi alguses, et tegu on Saksa kodanikust moslemiga, kuid hiljem selgus, et tegu oli Ungari kaudu riiki sisenenud Afganistani põgenikuga, kes olid seotud terroristidega.

UU peatoimetaja Urmas Espenbergi sõnul on kõik seni Euroopas toimunud taolised kuriteod osutanud islamiterrorismile ja ilmselt on see nii ka antud episoodis. “Peavoolumeedia peab lõpetama vassimise, inimeste eksitamise ja teadmatuse hoidmise, vastasel korral kaotavad nad oma autoriteedi ja infot hakatakse hankima alternatiivmeediast. Ei maksa unustada, et 74% rasketest kuritegudest sooritatakse Šveistis just sisserännanud asüülitaotlejate ning immigrantide poolt, lisab Espenberg, ja see on Šveitsi Justiitsministeeriumi ametlik statistika.”

UU