Taani jätkab oma immigratsioonipoliitika karmistamist

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Lars Løkke Rasmussen

Taani rände- ja asüülipoliitikat võivad oodata ees radikaalsed muudatused. Taani peaministri  Lars Løkke Rasmusseni sõnul on tegu paradigmamuutusega, mida Taani rahvuskonservatiivne partei Dansk Folkeparti (DF) juba ammu nõudnud on.

Nüüd, enne eelseisvaid uusi parlamendivalimisi on peaminister otsustanud DF-iga koostööd teha. Saksa ajaleht SHZ vahendab, et oktoobri alguses tuli Løkke Rasmussen välja plaaniga, mille kohaselt peaksid Taani saabuvad põgenikud sealt riigist võimalikult kiiresti jälle lahkuma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegemist on tunduvalt radikaalsemate ettepanekutega, kui seda on siiani on olnud isegi DF-i esimehe Kristian Thulesen Dahli omad, kes nõustus, et need vähesed põgenikud, keda Taani veel vastu võetakse, peavad minema kohe tööle ja õppima, st nad peavad kiiresti integreeruma.

Aastatel 1997 kuni 2017 saabus Taani 105 000 asüülitaotlejat ja nende perekonnaliiget, kellest praeguseks on endiselt Taanis 95 000.

„Isegi kui see võib kõlada loogiliselt, on olukord selline, et kümnest põgenikust üheksa jääb lõpuks püsivalt siia. Ja pikas perspektiivis ei ole see vastuvõetav, seda väga mitmel põhjusel,“ selgitas Løkke Rasmussen. Uus plaan näeb ette, et sõjapõgenikuna Taani jõudnud inimene majutatakse ajutiselt ja mõne aja pärast peab ta pöörduma tagasi kodumaale, oma kodu uuesti üles ehitama. „Ja teiseks on minu veendunud arvamus, et siia saabunud inimene, kui ta selleks võimeline on, peab end ise üleval pidama, sest sama teevad ka Taani maksumaksjad,“ jätkas peaminister.

Løkke Rasmussen nimetas oma kõnes kolme sammast, millele Taani asüülipoliitika tuginema peaks. Esiteks, ka 2018. aastal ei võta Taani vastu ühtegi nn kvoodipagulast.  Teiseks, koostöös Austria valitsusega tegeleb Taani sellega, et luua eitava vastuse saanud asüülitaotlejate jaoks tagasisaatmiskeskused väljapoole EL-i. Esialgu ei ole selles osas siiski veel suuri edasiminekuid toimunud. Kolmandaks hakatakse hoolikamalt tegelema sellega, et Taani jõuaksid teatud riikidest vaid erialaspetsialistid, mis aitaks kaasa Taani majanduse edendamisele.

Loomulikult kritiseerisid Taani sotsiaaldemokraadid Løkke Rasmusseni plaani karmilt. Ka ultraliberaalne valitsuspartei Liberal Alliance (LA) ei ole peaministri plaaniga rahul.

„Nende ettepanek keerleb moslemite ja mitte-moslemite ümber. Tegemist on elevandiga toas, millest keegi rääkida ei taha. Aga meie meelest on õigem lähtuda inimeste puhul nende individuaalsetest omadustest, mitte rühmatunnustest,“ ütles LA juht ja Taani välisminister Anders Samuelsen.

Lisaks võivad Løkke Rasmusseni plaanile saada takistuseks rahvusvahelised konventsioonid, millega Taani on ühinenud. Løkke Rasmusseni varasemad ettepanekud muuta Euroopa inimõiguste konventsiooni selliselt, et arvesse võetaks ka massiimmigratsiooni mitte soovivate riikide vajadusi, ei läinud läbi. Løkke sõnul tahab ta nüüd teha tööd selle nimel, et üksikutel riikidel oleks võimalik seda dokumenti võimalikult vabalt tõlgendada. Nii võib alguse saada integratsioonita asüülipoliitika, kuna Taanis varjupaika soovivad inimesed peavad end ise ülal pidama ja riigist võimalikult kiiresti uuesti lahkuma.

Allikas: SHZ.de

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused