Taani kehtestas Saksa piiril ajutiselt passikontrolli

Maailm,
- Updated
DENMARK-GERMANY-EUROPE-MIGRANTS

Taani kehtestas piiril Saksamaaga ajutiselt pistelise passikontrolli, teatas peaminister Lars Løkke Rasmussen esmaspäeval pressikonverentsil.

Rasmussen ütles, et passikontroll jõustus esmaspäeva keskpäeval ning kehtib vähemalt 10 päeva.

Peaministri sõnul tundis valitsus, et on sunnitud sellise sammu astuma vältimaks olukorda, kus pagulased ja migrandid marsivad riigi maanteedel.

“Kui teised Põhjamaad sulgevad oma piiri, võivad sellel olla Taanile tõsised tagajärjed,” ütles Rasmussen. “See võib tuua riiki rohkem asüülitaotlejaid.”

Rootsi taastas esmaspäeval ajutiselt kontrolli piiril Taaniga.

Rasmussen püüab piirata migrantide saabumist Taani ning on andnud mõista, et reageerib jõuliselt Rootsi poolt kehtestatud süstemaatilisele kontrollile.

“Me lihtsalt reageerime Rootsi otsusele. Kehtestame ajutise piirikontrolli, kuid teeme seda tasakaalustatult. See ei ole sugugi rõõmus hetk,” ütles peaminister.

Rändekriis on tekitanud Rootsi ja Taani suhetes teatud pingeid. Rootsi võttis eelmisel aastal vastu üle 160 000 asüülitaotleja, Taani ainult 18 000.

Saksamaa hoiatas esmaspäeval pärast Rootsi ja Taani teadet piirikontrolli taastamisest, et Schengeni ruum on ohtu sattunud.

“Liikumisvabadus on oluline põhimõte ja üks Euroopa Liidu viimaste aastate suuremaid saavutusi,” ütles Saksa välisministeeriumi esindaja Martin Schäfer ajakirjanikele. “Schengen on väga oluline, kuid ta on ohus.”

BNS

Foto: AFP / Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused