Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Taani läkitas marokolasest džihadisti kodumaale vanglaleiba sööma

09.01.2019
Taani sisserände- ja integratsiooniminister Inger Støjberg on tuntud konservatiivse migratsioonipoliitika toetajana.
© AFP/Scanpix

Taani saatis pärast Marokoga sõlmitud kokkulepet terrorismi õhutamise eest süüdi mõistetud pühasõdalase kodumaale tagasi. teatab Taani meediakanal BT.

Tegemist ei ole üldise kokkuleppega, vaid see puudutab eraldi Said Mansourit, kes on kurikuulsa džihaaditerrorismi eest süüdimõistetud islamist. Maroko tagab lepingus islamistile eestkoste ja Mansour anti sealsetele ametivõimudele üle reede õhtul Casablancas.

2015. aastal mõisteti Mansourile neli aastat vangistust terrorismi õhutamise eest. Talt võeti Taani kodakondsus ning määrati pärast karistuse kandmist väljasaatmine. Otsus kinnitati järgmisel aastal riigikohtus.

Taani TV2 edastas Taani Rahvapartei (DF, Dansk Folkeparti) välisminister Martin Henrikseni arvamuse, kes on rahul Mansouri väljasaatmisega.

“Me saime taas ühe islamistist lahti – oleme selle eest kaua võidelnud. Nüüd saab ta tõenäoliselt Maroko vanglas karistust edasi kanda – see sobib ideaalselt Taani Rahvapartei poliitikaga,” märkis ta.

“Mansour kasutas Taanis elamist, et kahjustada ja destabiliseerida ühiskonda. Sellepärast ta ei kuulu siia,” ütles sisserände- ja integratsiooniminister Inger Støjberg.

Taani on vaatamata oma suurele migrantide kogukonnale olnud üks aktiivsemaid tegutsejaid selle nimel, et riiki saabujad ei elaks ühiskonna kulul ja neid ei poputataks – näiteks algatas riik migrantide saabumisel nende hoiuarvete ja väärtasjade arvestamist sotsiaaltoetuste määramisel, samuti eraldas Taani üksikul saarel asuva hoonetekompleksi, kus hakatakse kinni pidama seaduserikkujatest migrante.