Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Taani maksab islamivõitlejatele abirahasid

20.05.2015
Islamiriigi jüngrid
© Vabakasutus

32 Taani kodakondsusega terroristi saavad riigilt endiselt töötu abiraha, kokku 400 000 krooni (53 600 €) väärtuses, kuigi kõik nad on juba mõnda aega veetnud Süürias džihaadi pidades, teatab Breitbart.

Taani Radio24syv on hankinud dokumendid, mis näitavad, et riigi kaitsepolitsei ja tööministeerium olid terroristidele abiraha maksmist isekeskis arutanud ning arvatavasti ülekanded peatanud, kuid mitte enne, kui märkimisväärne summa maksumaksja raha oli jõudnud pühasõdalaste taskusse.

Ainult üks kolmekümne kahest džihadistist oli tunnistatud töötukassa poolt petiseks. Ülejäänutel õnnestus pidevalt endale maksumaksja raha taskusse pista, olles juba ammu ise Lähis-Idas.

Abirahade vastu on protestinud konservatiivne Taani Rahvapartei, kes on valitsust nimetanud hoolimatuks. “Minu arvates tuleks iga juhtum anda kohe üle politseile, sest sa pole tööturul saadaval, kui sa oled keset Süüria kodusõda. Kui me tahame saata signaali, et me ei lase Süüria võitlejail sinna minna, tuleb paika panna rohkem tagajärgi,” ütles partei esindaja.

Ka mullu avastati, et 28 Islamiriigi võitlejat olid saanud Taanist tükk aega töötu abirahasid, olles ise Süürias. Ei ole andmeid, et petiseid oleks kuidagi karistatud peale selle, et 15 džihadistilt nõuti raha tagasi.

Töötu abirahast elamine samal ajal oma elukohariigi vastu salasepitsusi pidades näib olevat tavaline osa terroristi elust lääneriikides.