Taani päevalehe viirusepilt pahandas Hiinat

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Kommunistlik Hiina suhtub kriitikasse valulikult. Pildil on Jyllands-Posteni karikatuur.

Taani ajaleht Jyllands-Posten keeldus Hiina ees vabandamast pilapildi eest, kus visatakse nalja uue surmava koroonaviiruste ainetel.

Esmaspäeval avaldatud karikatuuril on kujutatud Hiina lippu, millel tavaliselt esinevad kollased tähed on vahetatud koroonaviiruse vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hiina Taani suursaatkonna teatel on joonistus Hiinale solvav ja teeb haiget Hiina rahva tunnetele, ületades seeläbi sõnavabaduse eetilisi piire.

Saatkond nõudis, et leht ja joonistuse autor Niels Bo Bojesen Hiina rahva ees avalikult vabandaksid.

Wuhani linnast levima hakanud viirusesse on Hiinas nakatunud üle 4000 inimese ja üle saja inimese on sellesse surnud. Väljaspool Hiinat on haigestunuid umbes 50.

Jyllands-Posteni peatoimetaja Jacob Nybroe ütles, et leht ei tahtnud Hiinas aset leidva üle naljatleda, kuid keeldus ka vabandamast.

“Me ei vabanda millegi eest, mis ei ole meie arust vale. Meil ei olnud kavatsust alandada ega mõnitada ja ma ei arva, et see joonistus seda teeb,” ütles ta.

“Nii palju kui ma aru saan, on siin tegu kultuurilise mõistmise eri vormidega,” lisas peatoimetaja.

Jyllands-Postenile ei ole vastuolud võõrad. 2005. aastal avaldas leht karikatuuri prohvet Mohhamedist, mis vallandas moslemimaailmas vägivaldse protesti. (AFP-BNS)

Kommentaarid

2 commentsOn Taani päevalehe viirusepilt pahandas Hiinat

  • Avatar

    Nüüd tuleb solvunud Hiina kom-partei ja lihtsalt ostab Taani oma järgmisel palgapäeval ära.

  • Avatar

    Nende 2 karikatuuri puhul… njah, kelle selja taga on too ajaleht sel juhul… ?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused