Taanis jagab immigratsioonivastane partei enesekaitseks kasutatavaid gaasipihusteid

Rubriik Maailm On
- Updated
160927135527-asyl-spray-denmark-exlarge-169

Taani parempoolne immigratsioonivastane partei Danskernes Parti on tekitanud rahvusvahelise pahameeletormi sellega, et jagas Haderslevi linnas elanikele enesekaitseks kasutavaid gaasipihusteid. Pihustipudelid kandsid kirja „Asyl-spray“ ja olid mõeldud elanikele enesekaitseks migrantide seksuaalrünnakute vastu. Kuna pipragaasi kasutamine ei ole Taanis seadusega lubatud, kasutas partei oma kampaania läbiviimiseks juukselakki.

Humanitaarorganisatsiooni Refugees International jurist Izza Leghtas kommenteeris sellist sammu õõvastava vaenulikkuse ja ksenofoobia ilminguna asüülitaotlejate ja põgenike vastu. „Inimesed, kes on põgenenud Euroopasse sõja ja vägivalla eest, peaksid siit leidma kaitset ja neid tuleks kohelda austusega nagu iga inimolendit. Kuid väga sageli leiavad põgenikud eest suletud uksed ja eelarvamused. See [Danskernes Parti aktsioon] on viimane ja väga äärmuslik näide sellisest suhtumises,“ ütles Leghtas oma pöördumises CNNile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Danskernes Parti juht Daniel Carlsen aga kaitses partei kampaaniat ega mõista, miks nimetatakse nende tegutsemist rassistlikuks. „Taanis on pipragaas seadusega keelatud, seega üritasime välja mõelda, kuidas saaksid taanlased, eriti aga naised, end kaitsta. Loomulikult ei ole tegemist ideaalse olukorraga. Pikemas perspektiivis tahame, et migrandid naaseksid oma kodumaale, põhimõtteliselt tahame saata tagasi kõik mitte-lääne inimesed. Praegu aga soovime pakkuda välja lahendusi, kuidas muuta Taani inimeste elu paremaks ja turvalisemaks,“ selgitas Carlsen.

ÜRO pagulaste ülemvolinik teatas, et ei usu nagu oleks selline suhtumine Taanis üldiselt levinud. Tegemist olevat väikese grupi inimestega ja ülemvolinik olevat kindel, et suur osa Taani inimestest mõistab niisugused aktsioonid hukka.

Carlseni sõnul on aga äärmiselt häbiväärne, seda nii Taani kui kogu Euroopa seisukohast, et ÜRO näol on olemas niisugune organisatsioon, mis tegeleb aktiivselt massiimmigratsiooni õhutamisega ja seeläbi Euroopa hävitamisega. „Me ei taha öelda, et kõik migrandid on vägistajad, kuid massiimmigratsiooni puhul on probleemiks needsamad massid, mis ajapikku asendavad Euroopa põlisrahvad,“ ütles Carlsen.

Danskernes Parti kogub hetkel allkirju, mis on vajalikud järgmistel parlamendivalimistel oma nimekirjaga välja tulemiseks.

Allikas: CNN (tõlkinud Triin van Doorslaer)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused