Tahaks võidelda parema maailma eest – paraku ei sobi selleks ükski ülemaailmselt tuntud organisatsioon

Rubriik Maailm On
- Updated
©Uued Uudised
Rassismivastane võitlus põleb enda algatatud tulekahjudes.

Maailmas on palju valupunkte ja õilsaid võitlusi nende lahendamiseks – kuid poliitika ja ideoloogiad rikuvad enamasti kõik ära.

Paljud inimesed üle maailma on öelnud, et tahaksid kliimamuutuste vastu võidelda, kuid ei soovi seda teha ei Greta Thunbergi ja tema mahitajate ega ka selliste kliimaäärmuslaste, nagu Extinction Rebellion, taktikepi all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuhanded mehed ja naised tahavad võidelda naiste õiguste eest üle maailma, kuid mitte marufeministide või ideoloogiliste võrdõiguslaste juhtimisel – need agressiivsed meestevihkajad pigem halvendavad olukorda kui parandavad.

Inimõigused vajavad väga paljudes riikides kaitsmist – paraku on sellised organisatsioonid nagu Amnesty International, Human Right Watch ja kasvõi Eesti Inimõiguste Keskus saanud ideoloogiliste mängude etturiteks. Isegi homoseksualistide poolel oleks rohkem inimesi, kui neid ei esindaks agressiivset geiagendat ajav LGBT.

ÜRO koos oma paljude allorganisatsioonidega on juba ammu kaotanud usaldatavuse, sest seal lokkab korruptsioon ja bürokraatia ning enamasti ollakse juba vasakliberaalse ideoloogia mõju all. Ka Rooma paavst, kes peaks edastama religioosseid sõnumeid, jutlustab neomarksistlikku sallivusideoloogiat.

Isegi maailmamajandus ei lähtu enam majandusreeglitest, vaid ideoloogiatest – seda tõestavad kasvõi need Eesti ettevõtted, kes on kaadripoliitikas lubanud aluseks võtta mitte sedavõrd kompetentsi, kuivõrd vähemuste esindatuse. Või geisäutsude peale SAPTK preemiaraha Aadu Luukase Fondilt tagasi küsinud Swedbank.

Viimane õõvastav näide aga on rassismivastane liikumine BLM – kui toimusid tulised sündmused Minneapolises, ütles üks vanem mustanahaline naine AP korrespondendile: “Me oleme rassismi vastu, kuid ei taha BLM-i siia – me teame, kes nad on!” Ka mustad sportlased on keeldunud põlvitamast, sest ei usalda selle algatuse teinud organisatsiooni.

“Black Lives Matter” on niigi ideoloogiline ühendus, kuid pärast kurjategija George Floydi märtriks kuulutamist on sellega ühinenud tema kolleegid, ja muutnud selle poolkriminaalseks organisatsiooniks, mis tegeleb muuhulgas ka räkitiga.

Kõik õilsate eesmärkide nimel peetavad võitlused kaaperdatakse ruttu ideoloogiate ja poliitikute poolt – seetõttu ei olegi nendel erilist mõju ega tulemust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused