Taliban asendas naisteministeeriumi nende õigusi piiravaga – nii palju Eesti välisministri “ühisosa leidmisest”

Maailm,
©Scanpix
Feministliku Lääne poolt reedetud.

Kuna välisminister Eva-Maria Liimets räägib Talibaniga ühisosa leidmisest ja Eesti 200 liige Ingvar Pärnamäe kiidab heaks raha eraldamise Afganistanile Punase Risti kaudu, on paslik rääkida sellest, mis tolles riigis tegelikult toimub.

Afganistanis võimu haaranud Taliban paigutas laupäeval senise naisteministeeriumi hoonesse vooruste edendamise ja pahede ennetamise ministeeriumi ning tõstis välja Maailmapanga naisteprogrammi töötajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samm on järjekordne tõend Talibani kavatsusest naised ühiskonnaelust välja tõrjuda, ehkki islamiliikumine on lubanud leebemaid šariaadiseadusi kui nende eelmise võimu ajal 1990. aastatel.

Pealinnas Kabulis riputati laupäeval senisele naisteministeeriumile uus silt, mis teatab, et tegemist on palvetamise, suunamise ning vooruste edendamise ja pahede ennetamise ministeeriumiga.

Naisteministeeriumile allunud Maailmapanga 100 miljoni dollarilise naiste majandusliku võimestamise ja maaelu arengu programmi töötajad eskorditi laupäeval hoonest välja, ütles programmi liige Sharif Akhtar, kes samuti koha kaotas.

Afganistani naistevõrgustiku juht Mabouba Suraj ütles, et teda hämmastab Talibani valitsuse korralduste tulv naiste ja tüdrukute õiguste piiramiseks.

Haridusministeerium andis reedel 7.-12. klassi poistele ja meesõpetajatele korralduse laupäevast kooli minna, tüdrukuid ja naisõpetajaid ei mainitud.

Kõrgharidusministeerium on varem kinnitanud, et tüdrukud saavad poistega võrdse võimaluse haridusele, kuid segaklassidega on nüüdsest lõpp.

“Kas see on nüüd etapp, kus tüdrukud ära unustatakse?” päris Suraj nõutult. “Ma tean, et nad ei usu selgituste andmisse, aga selgitused on väga tähtsad.”

Suraj arvates võivad vastukäivad avaldused viidata lõhele võimu kindlustada püüdva Talibani ridades ning pragmaatilisemad hakkavad äärmusislamistidele alla jääma.

Talibani juhtkonna avaldused ilmutavad sageli soovi maailmaga suhelda, avada avalikke kohti naistele ja tüdrukutele, kaitsta Afganistani vähemusi. Reaametnike korraldused on aga vastupidised ja need kehtestavad naistele üha uusi piiranguid. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused