Tänane Prantsusmaa: maha lastud kurjategija, süüdistuse saanud politseinik ja massirahutused

Maailm,
©AFP/Scanpix
Isegi kui politsei on süüdi, ei saa see õigustada massilist märatsemist ja seega on ka sellised protestijad kurjategijad.

Prantsusmaal Nantesis vallandunud immigrantide rahutused näitavad taaskord, et immigrantide kuritegevuse tõkestamisel ei saa poliitkorrektsust aluseks võtta.

Nüüd on esitatud süüdistus Prantsuse politseinikule, kes lasi sel nädalal riigi lääneosas Nantes´is maha noore mustanahalise kurjategija, mis aga vallandas neli päeva kestnud rahutused, vahendab BNS.

Vägivallalaine sai alguse teisipäeval aset leidnud juhtumist, kus politsei lasi maha autojuhi, kes üritas dokumentide kontrollimise eest põgeneda. Politseinik väitis esmalt, et tegutses enesekaitseks, kuid ütles hiljem uurijatele, et avas oma relvast kogemata tule. Korravalvur, kes on tingimisi vabadusse lastud, ütles politsei järelevalveorganile IGPN, et Aboubakari surmas “kogemata tehtud lask”.

Ohver Aboubakar Fofana suri kaela saadud kuulihaava tagajärjel pärast seda, kui politsei peatas tema auto Nantes´i Breili linnajaos, mis on tuntud jõuguvägivalla poolest. Politsei sõnul püüdis Fofana vahistamisel vastupanu osutada ja autoga politseinikule otsa sõita. Üks pealtnägija ütles aga AFP-le, et tulistamise hetkel seisis auto paigal.

Võimude sõnul oli noormees röövi eest eelmisel aastal tagaotsitavaks kuulutatud ja ta esitas valed dokumendid, kui politsei ta Nantes ’is kinni pidas, seega oli tegu reaalse kurjategijaga, kelle suhtes pidigi kohe erimeetmed ette võtma.

Laupäeva esimestel tundidel süüdati Nantes´is veel autosid pärast seda, kui noortejõugud olid süüdanud neljapäeva ööl vastu reedet linnas 52 autot ja mitu hoonet. Vägivallaga seoses on vahistatud üle kümne inimese ning isikuid on arreteeritud ka Pariisi eeslinnas Garges-lès-Gonesse´is, kus Aboubakar üles kasvas.

Peaminister Edouard Philippe lubas neljapäeval Nantes´i külastades “täielikku läbipaistvust” Fofana surma asjaolude uurimisel.

Kui vaadata seda juhtumit, siis tapetud mustanahaline oli tagaotsitav valedokumentidega kurjategija ja juhtumi piirkond on väga kriminaalne kant, kuid ikkagi on asutud süüdi lavastama politseinikku. Võib arvata, et sellises olukorras oli politseiniku ülereageerimine (kui seda oligi) loomulik ja tegelikult tegutses ta õigesti.

Kurjategija tuvastamisel võib alati juhtuda, et politseinik kiirustab röövijat ära tundes relva haarama ning tema edasine tegevus sõltub täiesti sellest, kuidas ta olukorda hindas – tegu võis olla nii kiirustava enesekaitse kui ka laskeasendis tehtud juhusliku lasuga.

Paraku ollakse poliitkorrektses Läänes märatsevate immigrantide maharahustamise nimel valmis ka korrakaitsjat patuoinaks lavastama, loovutades nende meeleheaks ühe politseiniku. Mitmetes immigrantidega hädas olevates riikides, sealhulgas ka Rootsis, ongi politseinikud massiliselt töölt lahkunud, sest nad on pidevas ohuolukorras, sellest lähtuvalt ka stressis, ja nii on ka kiirem päästikule vajutamine lihtsam tulema.

Antud juhtumis oleneb palju sellest, kuivõrd võetakse arvesse mustanahaliste tunnistusi, mis on kindlasti politsei vastu (näiteks see, kas auto seisis või mitte). Aga võib arvata, et olukordi valge politseinik versus must kurjategija tuleb läänemaailmas veelgi ja siis oleneb tõesti kõik sellest, kas peale jääb poliitkorrektsus või seaduste järgimine.

Isegi kui politsei on süüdi, ei saa see õigustada massilist märatsemist ja seega on ka sellised protestijad kurjategijad, keda tuleb omakorda karistada seaduse kogu rangusega.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused