Tänased Bullerby lapsed uinuvad tulistamise kajaga kõrvus ja ärkavad granaadikõmakast

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Sõbrannad Botkyrkas juhusliku kuuliga tapetud 12-aastast tüdrukut leinamas.

Rootsi peaminister Stefan Löfven tunnistas hiljuti, et Rootsis on tekkinud üks väga ilmne probleem – ja ta ei viidanud mitte koroonapandeemiale, vaid kuritegevusele, mis võttis suvel enneolematud mõõtmed.

Pidevad pommide lõhkemised, rünnakud käsigranaatidega, tulistamised. Üksteist maha nottivad noored mehed – kümme korda rohkem kui Saksamaal. Üha enam tundub, et valitsus on kaotanud kuritegevuse üle täieliku kontrolli.

Möödunud kuul tappis gängidevahelise võitluse käigus lendu lastud juhuslik kuul Stockholmis 12-aastase tüdruku, kes oli väljas koeraga jalutamas. Tapmisele järgnenud telekajastuses kinnitasid tüdruku sõbrad, et tulistamine ongi muutunud Botkyrka naabruskonnas igapäevaseks nähtuseks. Üks laps ütles, et kuuleb õhtuti voodis lebades pidevalt püssilaske. Lapsed olid justkui täiesti leppinud sellise olukorra ja vägivallaga.

Augusti lõpus vägistati ja kuritarvitati aga Stockholmi lähedal asuvas surnuaias kahte teismelist poissi. Kui politsei nad leidis olid neil lisaks ka noahaavad ja nad olid maetud elusana. Imeläbi jäid poisid siiski ellu.

Rivaalitsevate gängide omavahelised arveteõiendamised eskaleerusid augustis niikaugele, et maskides ja relvastatud mehed seadsid üles teesulgusid ja kontrollisid Gothenburgi teatud piirkondadesse sisenevaid autosid. Tänavad olid tühjad ja gängiliikmed nõudsid kohalikelt elanikelt kodudes püsimist.

Kohaliku kooli direktor kommenteeris olukorda otse: „Kriminaalide juhitud kontrollpunkte nägin ma viimati Afganistanis. Ei oleks iial arvanud, et see muutub reaalsuseks ka Rootsis.“ Piirkonnas on peatatud turvakaalutlustel näiteks arstide koduvisiidid ja vanemate inimeste tugiisikutel on saateks kaasas turvamehed.

Valitsuse lahendus sellistele probleemidele on olnud pikalt nende ignoreerimine. Aastaid on valitsuse positsioon ja peavoolumeedia narratiiv olnud selline, et suurenevast kuritegevusest rääkimine on libauudis. Riik eraldas isegi raha PR-tegevuseks ja palkas nn faktikontrollid töötama vastu infole ja eitama toimuvat.

Kõigest mõni aeg tagasi teatas Löfven, et isegi kui Rootsis oleks suuri probleeme kuritegevusega, siis ei ole oleks sellel mingit pistmist migratsiooniga. Rootsi tsentristide juht Annie Lööfi sõnul on paljud neist gängidest elanud Rootsis juba kümneid aastaid. Justkui muudaks see tõsiasja, et probleemi põhjuseks on immigratsioon ja läbikukkunud integratsioonipoliitika.

Löfven viitas isegi Stockholmi ühe eeslinna rikastele noortele, kuna nende väidetav narkolembus tekitavat nõudluse narkoäri järele, mis omakorda viib gängide omavaheliste arveteklaarimiste ja mõrvadeni.

Rootsis on hakatud nimetama laste ja noorte vastu suunatud agressiooniakte alandamisröövideks. See tähendab, et neilt mitte lihtsalt ei röövita ega varastata midagi, vaid nad langevad enamasti ka mingit laadi kohutava ja alandava kohtlemise ohvriks. Seetõttu on Rootsi lapsevanemad vaikselt ärkama hakanud. Nad on hakanud tunnistama, et nende lapsed ei kasvagi enam üles madala kuritegevusega riigis nagu nemad ise ja nad tunnevad, et on aeg hakata asjadest rääkima nii, nagu need on.

Allikas: The Spectator

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused