Tapatalgud Gaza-Iisraeli piiril — kui palju on “progressiivse maailma” nõretavas hukkamõistus tõde?

Maailm,
- Updated
Palestiinlased põletavad rehve, et suitsu varjus piirile pääseda.
©Reuters/Scanpix
Palestiinlased põletavad rehve, et suitsu varjus piirile pääseda.

Pärast seda, kui nädalavahetusel ja uue nädala algul hukkus Iisraeli-Gaza piiril üle poolesaja palestiinlase, süüdistas suurem osa maailmast juudiriiki võikas tapatöös. Iisraeli kaitseks aga astus paradoksaalselt omal moel välja Gazat valitsev rühmitus Hamas.

Nimelt ütles Gaza sektorit kontrolliva Hamasi kõrge ametnik kolmapäeval, et enamik äsjastel piirimeeleavaldustel hukkunud 62 palestiinlasest olid selle islamiliikumise liikmed, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Salah Bardawil ei täpsustanud, kas tegemist oli rühmituse relvastatud või poliitilise tiiva liikmetega, või mida nad oma surmahetkel tegid. “Viimasel etapil (esmaspäeval ja teisipäeval) hukkus 62 inimest,” lausus ta Palestiina telekanalile. “Viiskümmend märtrit oli Hamasi liikmed ja 12 olid rahva seast.”

Bardawil väitis, et tegemist on ametlike numbritega. Hamasi pressiesindaja Fawzy Barhoum ei kinnitanud, et kõik need 50 olid Hamasi liikmed. Ta märkis, et Hamas maksis kõigi 50 matuste eest sõltumata sellest, kas nad olid Hamasi liikmed või poolehoidjad.

Hamasi ametniku väide tuli vastuseks süüdistusele, et organisatsioon ässitab inimesed üles ja suunab nad seejärel kuulide ette, saamaks Iisraeli genotsiidis süüdistades rahvusvahelist toetust.

Kui aga vaadata maailma reageeringuid, siis tunduvadki need ülepingutatult emotsionaalsed, mis näitab, et see eesmärk on saavutatud. Enamikul sündmustest tehtud videotel on samas näha lingudega kive loopivaid palestiinlasi, mis välistab mõiste “rahumeelne”.

Palestiina suursaadik ÜRO-s Riyad Mansour teatas, et ohvrite seas on kaheksa alla 16-aastast last. Ta mõistis hukka need “Iisraeli okupatsioonivõimu sooritatud metsikused, mille käigus kasutati massiivset tulejõudu tsiviilisikute vastu, kellel on õigus rahumeelselt meelt avaldada”.

“Iisrael on vallandanud riikliku terrori,” ütles Türgi diktaatorlik president Erdoğan Londonis türgi tudengitele. “Iisraeli toime pandu on genotsiid. Ma mõistan hukka humanitaardraama, genotsiidi, ükskõik, kelle poolt see tuleb, Iisraeli või Ameerika.”

“Iisraeli tules said täna surma kümned, kaasa arvatud lapsed, ja haavata sajad palestiinlased ajal, mil Gaza tara juures käivad ulatuslikud meeleavaldused. Ootame, et kõik käituvad suurima võimaliku vaoshoitusega, et vältida edasist elukaotust,” lausus Euroopa Liidu välispoliitikajuht Federica Mogherini.

“Oleme Gazas tunnistajaks rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste jõhkrale rikkumisele, mis peab viivitamatult lõppema,”  teatas  inimõigusorganisatsioon Amnesty International.

“Me ütleme täna kogu maailmale selgelt, et meie rahva rahumeelne marss meelitas vaenlase valama veel rohkem verd,” ütles kõrge Hamasi ametnik Khalil al-Hayya — see avaldus tundub eriti küüniline.

“Tundub, et Gazas protestivatest meeleavaldajatest ähvardab kuulitabamus igaüht, olenemata sellest, kas nad kätkevad Iisraeli sõduritele vahetut ohtu või mitte,” ütles ÜRO inimõigusameti esindaja Rupert Colville teisipäeval.

Vene välisminister Sergei Lavrov ütles Moskvas pressikonverentsil: “Ma ei saa olla nõus faktiga, et kümned rahumeelsed tsiviilelanikud, seal hulgas lapsed ja imikud, kes neis vahejuhtumites on surma saanud, on terroristid. See on blasfeemiline avaldus.”

Nii tundubki, et kogu “progressiivne” maailm on terroristide poolel. Võib vaid ette kujutada, mis saanuks Iisraeli rahumeelsetest elanikest, kui tuhanded Hamasi sõdalased piiritarast läbi murda suutnuks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused