Teadlaste sõnul on inimkonna häll hoopis Euroopa ja mitte Aafrika

Maailm,
- Updated

Kuni viimase ajani on eksperdid arvanud, et inimkond sai alguse seitse miljonit aastat tagasi Kesk-Aafrikas. Nüüd on aga leitud Bulgaarias ja Kreekas ahvi sarnase olevuse kivistisi, kelle hambad sarnanesid inimese hammastele ja kes elas 7,2 miljonit aastat tagasi.

Olevus, keda nimetatakse Graecopithecus freybergi, hüüdnimega El Graeco, on tõestuseks, et meie esivanemad eksisteerisid Euroopas juba 200 000 aastat varem, kui tekkisid esimesed Aafrika hominiidid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvusvahelise teadlaste rühma sõnul on tegemist avastusega, mis muudab täielikult inimkonna ajalugu. Uurimuse üks läbiviija Bulgaaria teaduste akadeemia professor Nikolai Spassov kinnitab, et uurimus muudab arusaama sellest, millised olid inimlase esimesed sammud ja kus ta need astus. „Graecopithecus ei ole ahv. Ta kuulub hominiidide hõimu ja on homo otsene eelkäija,“ ütles Spassov.

Teadlaste rühm analüüsis Kreekast leitud Graecopithecus freybergi alalõualuud ja Bulgaariast leitud isendi ülemist silmahammast. Alalõualuult leiti täiendavate hambajuurte jälgi, mis lubab järeldada, et tegemist oli hominiidiga. Olevus on paarsada tuhat aastat vanem, kui on seni arvatavalt vanim Tšaadist leitud inimlane Sahelanthropus tchadensis.

Uurimuse kaasautori Toronto ülikooli professori David Begun’i sõnul võimaldab tehtud avastus paigutada inimese ja šimpansi eellase Vahemere regiooni. Perioodil, mil Vahemeri kuivas ära, said ahvid ning hominiidid vabalt Euroopa ning Aafrika vahet liikuda. Uurimuse läbiviinud teadlased arvavad, et Graecopithecus freybergi ei surnud välja, vaid liikus edasi Aafrikasse.

Uurimuse juhtivteadlane Madelaine Böhme Tübingeni ülikoolist usub, et kui nende teooria tunnustust leiab, korrigeerib see oluliselt inimkonna ajaloo algust.

Osa eksperte suhtub leidudesse siiski teatud skepsisega. Antropoloog Peter Andrews’i sõnul kinnitavad väga olulised leiud siiski, et inimkonna häll asub Aafrikas ja tema arvates tuleks suhtuda üksikutesse isoleeritud leidudesse ettevaatlikult.

Allikas: The Telegraph  (tõlkinud ja refereerinud Triin van Doorslaer)

FOTO: wikipedia

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused