Teadusajakiri: vaktsineeritud inimesed püsivad pikemalt nakkavatena kui kaitsesüstimata inimesed

Maailm,
©UU
See hoiatus kehtib krõbedamalt just vaktsineeritute kohta.

Teadusajakirjas The New England Journal of Medicine avaldatud uurimusest selgus, et COVID-19 vastu vaktsineeritud inimesed püsisid viirusega nakkavana pikema perioodi vältel kui vaktsineerimata inimesed. Tulemused kirjutati lahti ka ajakirja peatoimetajale saadetud kirjas, mille allkirjastasid mitmed tuntud arstid erinevatest Bostoni haiglatest.

Juulist 2021 kuni jaanuarini 2022 uurisid teadlased 66 COVID-19 nakatunud inimest, neist 32 oli nakatunud delta tüvega ja 34 omikroni tüvega. Teadlased jälgisid, kui kaua püsisid inimesed nakkusohtlikena, kasutades selleks nii PCR-teste kui ka viiruse kultiveerimist. Andmed jagati kolme kategooriasse (vaktsineerimata, vaktsineeritud, tõhustusdoosi saanud nakatunud) ja selgus, et COVID-19 vaktsiini mitte saanud inimesed püsisid nakkavana lühemat aega.

Positiivse PCR-testi tulemused näitasid, et 68,75% vaktsineerimata inimestest ei olnud enam nakkusohtlikud pärast kümmet haigusepäeva. Vaktsineeritud inimestest ei olnud kümne päeva möödudes nakkavad kõigest 29,72 protsenti ja tõhustudoosi saanutest 38,46%. Viieteistkümne päeva möödudes ei olnud vaktsineerimata isikutest nakkavad 93,75% ja tõhustusdoosi saanutest 92,31%; vaktsineeritud inimestest olid 15 päeva möödudes nakkusvabad vaid 78,28% uuringus osalenutest.

Uuring kinnitab mitmeid teisi sarnaseid uurimusi ja analüüse, mille tulemused on samuti viidanud COVID-19 vaktsiinide vähesele tõhususele. Lisaks näitavad uurimused, et loomulik immuunsus on vaktsiinidest tugevam ka esmase nakatumise ärahoidmisel.

Hoolimata üha uutest andmetest ja hoolikalt läbiviidud uurimustest jätkub vaktsiinide kohta käiva info tsenseerimine nn faktikontrollide poolt ning sotsiaal- ja peavoolumeedias käib endiselt koroonavaktsiinide kriitikavaba propageerimine. COVID-19 vaktsiinide tootjad on teinud suurepärast lobikampaaniat ja teeninud meeletuid kasumeid.

Allikad: The National Pulse, The New England Journal of Medicine

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused