Tehnoloogiahiiud eitavad poliitilist tsensuuri, kuid nende tegevus räägib vastupidist

Maailm,
Sotsiaalmeediaettevõtted on asunud ristikäigule sõnavabaduse vastu. Pilt on illustratiivne. (Foto: Scanpix)

Tehnoloogiahiidude tsensuur konservatiivide vastu jätkub. Nimelt võttis YouTube maha hiljutise intervjuu USA endise presidendi Donald Trumpiga. Newsmaxi intervjuu võeti maha 17. veebruaril, põhjendusega, et see rikkus YouTube’i reegleid.

„Meil on selged kogukonna reeglid, mis panevad paika, millised videod võivad YouTube’i jääda ja me kehtestame neid reegleid kogu aeg, sõltumata kõnelejast või tema poliitilistest vaadetest,“ kirjutas Google’i kõneisik vastuseks Epoch Timesi järelepärimisele.

Mainitud reeglite eesmärk on Google’i sõnul vältida rämpspostitusi, pettusi ja ebaausat tegevust. Möödunud aastal lisandus veel reegel seoses presidendivalimistega, millega eemaldatakse „sisu, mis eksitab inimesi väidetega, nagu oleks 2020. aasta USA presidendivalimiste tulemusi muudetud laiaulatusliku pettuse või vigade tõttu“.

Maha võetud intervjuus väitis Trump muuhulgas, et võitis 2020. aasta valimised. Sama on Trump öelnud ka teistes intervjuudes, näiteks hiljutises intervjuus Fox Newsile, kuid seda klippi ei ole YouTube esialgu veel maha võtnud.

YouTube võimendas konservatiivide vastast tegevust möödunud aastal presidendivalimistel eel; vahetult enne aastavahetust eskaleerus olukord veelgi.

2020. aasta lõpus blokeeris YouTube Trumpi kampaaniameeskonna reklaamid, milles viidati valimispettusele ja eemaldas ühe Trumpi juristi avalduse, mis oli tehtud ülekuulamisel kongressis.

Jaanuaris eemaldas YouTube Trumpi kanali sisu, kuna videod rikkusid väidetavalt YouTube’i reegleid ja olid vägivalda õhutavad. Lisaks on Twitter ja Facebook Trumpi kontod igaveseks sulgenud.

Trump on mitmeid kordi maininud ideed omaenda meediaplatvormi loomisest, samuti on endine president kaalunud Twitteri konkurendi Parleri kasutamist.

Parler oli sunnitud tegevuse mõneks ajaks peatama, kuna Amazon eemaldas Parleri oma serveritest, kuid hiljuti teatas Parler, et taaskäivitab teenuse. Parleri uus tegevjuht Mark Meckler teatas ühtlasi, et Trump on nende juures väga teretulnud, nagu kõik teisedki.

Allikas: Epoch Times

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused