Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tenerife metsapõlengute taga pole mitte kliimakriis, vaid kuritegelikud süütajad

-
21.08.2023
Metsatulekahjud Tenerifel on inimeste süüdatud, kliima aga on suveti alati kuiv.
© Scanpix

Möödunud nädalal Hispaanias Tenerifel lahvatanud metsatulekahjusid ei põhjustanud mitte nn kliimakriis, vaid tegemist oli süütamisega. Kanaari saarte president Fernando Clavijo kinnitas pühapäeval ajalehel el Diario, et Tenerife metsatulekahjud põhjustas tahtlik süütamine ning et politseil tegeleb süütajate otsimisega.

Tenerife kuberneri Rosa Dávila andmetel on tulnud metsatulekahjude tõttu evakueerida 12 000 inimest. Laupäevaks oli tuli haaranud enda alla 8000 hektarit metsa, kuid see ala ilmselt suureneb veelgi. Siiani ei ole õnneks keegi viga saanud ja päästjatel on õnnestunud takistada tulekahju levimist hooneteni, ehkki tulekahjud ohustavad endiselt tervet hulka väiksemaid linnu.

Kuigi nüüdseks on kinnitust leidnud, et tegemist oli tahtliku metsasüütamisega, jätkab väidetavalt neutraalne uudisteagentuur Associated Press kliimamuutuste narratiivi levitamist ja püüab seostada Tenerife metsatulekahjusid ikkagi kliimakriisiga. Agentuuri väitel – esitamata ühtegi konkreetset fakti – olevat möödunud aastate põud Kanaari saartel tingitud kliimamuutustest.

Tenerife metsatulekahjud ei ole sugugi ainsad, mille puhul kahtlustatakse süütamist. Ka Kreeka kliimaminister Vassilis Kikilias tunnistas möödunud kuul, et enamik sel suvel Kreekas aset leidnud metsapõlenguid on põhjustatud inimese poolt.

Itaalias näitas Kalaabria regioonis tehtud politsedrooni salvestis, kuidas üks mees püüdis süüdata metsa. Süütamiste ennetamiseks ja võimalike süütamiste avastamiseks asutas kohalik politsei spetsiaalse patrullrühma ja eraldas metsade jälgimiseks hulga droone.

Kreeka ajaleht Kathimerini kirjutas, et süütajaid on sageli raske heidutada, kuna tavaliselt määratakse neile karistus hooletuse eest; tahtlikku süütamist on väga raske tõestada. Seetõttu pääsevad süütajaid enamasti kergelt, neile määratakse harva vanglakaristus või suurem trahv.

Allikas: Breitbart News