Terror jätkub: mõni inimene hiilib alati eriteenistustest mööda

Terroriohvrite mälestamineTerroriohvrite mälestamine

Hiljutised terrorirünnakud näitavad, et terroristid keskenduvad üha enam tsivilistide tapmisele, sõnas Martins Hirss Läti kaitseakadeemia julgeoleku- ja strateegiauuringute keskusest BNS-ile.

Läänes on aastatega edendatud julgeolekut lennujaamades ja riiklikult tähtsates hoonetes, mille tõttu on loogiline, et terroristid on hakanud keskenduma pehmetele sihtmärkidele, kus julgeolekumeetmed on minimaalsed. “See on loomulikult traagiline, kuid terroristide vaatevinklist loogiline,” ütles ekspert.

Terrorismivastases võitluses lihtsaid ja kiireid lahendusi pole, ütles Hirss. EL on juba asunud rakendama karmimaid ja ennetavaid terroritõrjemeetmeid. Seega on kahtlane, kas väga põhimõttelisi muudatusi rünnakute järel tehakse, lisas ta.

“Mitmed potentsiaalsed terrorirünnakud on Läänes ka ära hoitud ja julgeolekuteenistused tegutsevad edukalt, kuigi mõnel inimesel õnnestub julgeolekusüsteemidest mööda hiilida. Sõidukid on jätkuvalt kõigile kättesaadavad, seetõttu pole rünnakute läbiviimiseks vaja erioskusi või -teadmisi,” lisas ta.

Kommentaarid