Terrorismi ohvrite ja mõju võrdlemine mistahes teiste surmapõhjustega on amoraalne ja kohatu

Maailm,
©AFP/Reuters
Terrorismiohvite arvu kõrvutamine õnnetustes hukkunute arvuga on kohatu. Pilt on illustratiivne.

Kui räägitakse terrorismiohvritest, kiputakse neid sageli võrdlema teistes olukordades hukkunutega, ja siis jääb kõlama kaudne mõte – mis te virisete terrorismi üle, kui liikluses hukkub kümme korda rohkem inimesi, terroriaktis hukuvad nad lihtsalt kõik korraga.

See mulje pole sugugi laest võetud, sest Euroopas teeb kõige laastavamat tapatööd sisserändega kohalehiilinud džihaaditerrorism, ja vasakliberaalidele on ju nende kahe seostamine valus – kuigi ilma migratsiooni ja sellest tekkinud kogukondadeta ei saaks ka äärmuslaste rakukesed ennast varjata ja aktsioone ette valmistada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimehe Meie Eesti veerus ütleb toimetaja Erki Koort: “Euroopa kaotab organiseeritud kuritegevuse tõttu ilmselt rohkem inimelusid kui terroritegude tõttu. Kõlapinda saanud terroriteod on ühe korraga suurema hukkunute arvuga.”

Terrorismiohvite arv võib olla ka sadu kordi väiksem kui liikluses, tuleõnnetustes või uppumistes hukkunute arv, kuid see ei muuda fakti, et viimastel juhtumitel on tegu õnnetussurmadega, samas kui terrorism on otsene ja tahtlik tapmine. Kuritegevuses omakorda on suur osa hukkunutest siseringist ehk siis surevad nad omavahelistes arveteklaarimistes – täiesti kõrvalseisjaid hukkub kõvasti vähem. Islamiterrorism on kõige räigem, sest selle puhul tapab inimene jumala nimel nii enda kui ka arvukalt teisi süütuid kõrvalseisjaid.

Europoli juht Catherine De Bolle ütleb Meie Eesti rubriigis: “Näeme paremäärmusliku ekstremismi ja terrorismi tõusu Euroopas, kuid me ei saa anda sellest terviklikku ülevaadet, sest meil puudub ühine ja kokkulepitud arusaamine, kust siin piir läheb. Arvud on fragmenteeritud, kuid tõus on olemas. Samuti on tõusuteel vasakäärmuslus. Siiski tuleb öelda, et kõige vägivaldsem ja ohvriterohkem terrorismiliik on jätkuvalt džihaadiga seotud terrorism.”

Ka Catherine De Bolle puhul paistab siiski välja see, et kuigi ta jätab pühasõdalaste tagasilubamise iga riigi valikuks, kaitseb ta kaude terroristide väidetavaid õigusi.

“Süüriasse ja Iraaki läinud ning sealt naasvate võitlejate puhul on vastutus igal liikmesriigil. Europol jälgib olukorda iga päev ning suurenev väljakutse on info jagamine liikmesriikide vahel, milleks me pakume suurepärast võimalust. Naiste ja laste naasmine konfliktipiirkonnast on samuti iga riigi valik. On selge, et inimeste viibimine konfliktipiirkonnas on olnud erinev. On neid, keda treeniti võitlejateks, aga ka neid, kes tegelesid näiteks logistikaga,” arvab Europoli juht.

Võib-olla ei ole ISIS-e logistik või IT-mees tõesti kedagi tapnud, aga tema tegevus on soodustanud tegelike tapjate tegevust ning ka koju naasnuna on ta selle ideoloogia edasiviija, mille nimel ta Islamiriiki läks. Ka “ISIS-e pruudid” kasvatavad Euroopas üles tulevasi džihadiste, sest Süüria vanglatest tulevate uudiste järgi ei kahetse enamik neist oma valitud teed, vaid neil on kahju Islamiriigi kadumisest.

Terrorism on nähtus, mida ei saa kuidagi õigustada, sest tuhanded süüta inimesed saavad nende süül pommidest tükkideks rebitutuna otsa.

One commentOn Terrorismi ohvrite ja mõju võrdlemine mistahes teiste surmapõhjustega on amoraalne ja kohatu

 • Avatar

  Ühe Ameerika Kongressi saadiku (Ron Paul) laual on kiri – “Ära varasta – Riik ei salli konkurentsi” – sama käib ka terrorismi kohta.
  KÕIK suuremad terroriteod on korda saadetud riiklike asutuste (nende “püha” kolmik – CIA/LKA – MOSSAD ja MI5) poolt ja juhtimisel.
  See ON ajalooline FAKT – alates kurikuulsatest 9/11 Ameerikas ja 7/7 Londonis on kõik sooritatud riiklike struktuuride poolt.
  Itaalia president Cossiga ( President 1985 – 1992) teatas avalikult Itaalia pressis, et lisaks CIA-ga koostöös loodud operatsioon GLADIO
  mille raames ajavahemikul 1950-70 sooritati Euroopas kümneid terrorakte – pommitati, rööviti ja loodi terrorirühmitusi oli ka 9/11 tehtud
  koostöös Luurekeskagentuuri ja MOSSADIga- Kus LKA oli tellijaks ja organiseerijaks, Briti MI5 pakkus logistilist tuge ja täideviijad olid
  MOSSADI töötajad.
  Hetkel “peksupoisiks olev IS ehk vana nimega ISIS (mida eriteenistuste töötajad kutsusid “naljaga” pooleks israeli secret intelligency service)
  oli loodud MOSSADI poolt ja tema rahastamisega tegeleb Araabia Ühendemiraadid. Kõik need Süüriad, Liibüad ja Iraagid on riikliku terrori süütud ohvrid.
  Täienduseks veel, et näiteks eelpool mainitud operatsioon GLADIO oli rahastatud NATO eelarvest. Ja mitmed turvaala eksperdid on tugevalt sinna “kaldu”, et
  analoogne projekt eksiteerib ka hetkel Euroopas ja selle üheks väljundiks on selline liikumine nagu ANTIFA mida rahastab avalikult Soros.
  Kuid ANTIFA “sõdurite” väljaõppega tegelevad nii MOSSAD kui NATO vastavad struktuurid.
  Lisaks ka üks viide: http://rochester.indymedia.org/node/3954

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused