Terroristlik IS korraldas möödunud aastal üle 4600 rünnaku ja muudab taktikat

Maailm,
- Updated
Islamiriik
Daeshi võitlejad

Äärmusrühmitus Islamiriik korraldas 2017. aastal maailmas umbes 4600 rünnakut, seda hoolimata oma territoriaalsetest kaotustest Süürias ja Iraagis, seisab NATO avaldatud  raportis.

Islamiriik on pärast sõjalist lüüasaamist neis kahes riigis muutnud värbamismeetodeid ja rünnakute taktikat, märgiti dokumendis.

“Seistes silmitsi tugeva survega, suudavad terrorirühmitused tihti korrigeerida kasutatavaid meetodeid. 2016.-2017. aastatel kohandasid IS-i liidrid organisatsiooni uute reaalsustega. Näiteks nad andsid suurema autonoomia oma alluvatele, regionaalsetele filiaalidele, viisid läbi detsentraliseerimise.”

Selline taktika muutus võib tähendada, et Islamiriik toetub nüüd rohkem iseseisvalt tegutsevatele nn üksikutele huntidele, kelle korraldatavaid rünnakuid iseloomustab väiksem ohvrite arv.

NATO raportis juhitakse tähelepanu ka potentsiaalsele ohule, mida kätkeb endas IS-i välisvõitlejate naasmine oma koduriikidesse. Paljud “üledemokratiseerunud” heaoluühiskonnad nagu Norra, Taani ja Rootsi ei mõista adekvaatselt ohtu, mida kätkeb ennast sõjakoledustes “karastunud” islamistide naasmine neisse riikidesse.

BNS/Interfax

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused