Texas keelustas sotsiaalmeediast vaadete pärast eemaldamise

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Texas on üks Ameerika konservatiivide kantse.

Texase osariik muutis neljapäeval populaarsete sotsiaalmeediaplatvormide jaoks ebaseaduslikuks kasutajate eemaldamise nende poliitiliste vaadete pärast.

USA konservatiivid on süüdistanud Facebooki, Twitterit ja teisi sotsiaalmeediahiiglasi tsensuuris ja nende seisukohtade lämmatamises.

Sotsiaalmeedia on taolised süüdistused korduvalt tagasi lükanud. Samas on ka Eesti konservatiivsete vaadetega inimesed kogenud pidevalt blokeerimist selle tõttu, et nende vaated ei klapi “kommuuni standarditega”. Kui aga vaadata seda, kes on Eesti poolt sotsiaalmeedia standardite kontrollijad, siis nendeks on eranditult vasakliberaalse maailmavaatega inimesed.

Kuna enamikus mõjukates lääneriikides, sealhulgas USA-s, on võimul vasakliberaalse jõud, on just nemad pannud sotsiaalmeediaplatvormid “vihakõneseaduste” järgi tegutsema ning sellest tuleneb ka sõnavabaduse piiramine poliitiliste vaadete tõttu. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused