Texase osariik süüdistab võtmeosariike põhiseadusvastastes valimistegevustes

Maailm,
- Updated
Texas Trumpi poolt!

Ameerika Ühendriikide Texase osariik pöördus esmaspäeval otse USA ülemkohtu poole ja esitas hagi Georgia, Michigani, Pennsylvania ja Wisconsini osariikide vastu, süüdistades neid põhiseadusega vastuolus olevate valimisprotseduuride kasutamises.

Texase kohtukaebus väidab, et nimetatud osariigid rikkusid põhiseaduses sätestatud valimisklausleid, kuna muutsid valimisreegleid ja -protseduure kohtude või täidesaatva võimu kaudu, mitte osariigi seadusandluse kaudu. Lisaks väidab Texas, et ühe osariigi erinevates maakondades tuli ette erinevusi hääletusreeglites ja -protseduurides, mis on vastuolus põhiseaduses sätestatud võrdse kohtlemise põhimõttega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Texas palub ülemkohtul esitada neile osariikidele nõudmine, et osariigi valijamehed nimetataks osariigi seadusandliku võimu poolt.

Kohtuhagis seisab, et mõned osariigid kasutasid ettekäändena Covid-19 pandeemiat ja võimaldasid kaug- ning kirjateel hääletamist, ehkki see on vastuolus osariigi seadustega. Kodanikele saadeti välja kümneid miljoneid hääletussedeleid ja taotlusvorme ning kalduti kõrvale seaduslikest järelevalvemeetmetest.

„Kas siis tahtlik tegevus või mitte, neil põhiseadusevastastel aktsioonidel oli üks ja sama tagajärg – 2020. aasta valimised muudeti kaebealustes osariikides vähem turvaliseks. Tehtud muudatused ei ole kooskõlas vastavate osariikide seadustega ja need tehti mitteseadusandlike asutuste poolt ilma igasuguste tagajärgedeta osariigi seadustele. Seega on nende ametnike tegevus otseselt vastuolus põhiseadusega.“

Lisaks seisab hagis, et ebaseaduslikud muudatused hääletussedelite kogumises ja häältelugemises on vastuolus osariigi seadustega, mis omakorda rikub Ameerika Ühendriikide põhiseaduse valimisseaduse artiklit II, lõige 1, punkti 2. „Nimetatud ebaseadusliku tegevusega ei kahjustanud kaebealused osariigid mitte ainult omaenda kodanike ausameelsust, vaid rikkusid valimised ka hageja ning teiste põhiseadusele ustavaks jäänud osariikide jaoks.“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused