The Telegraph: koolide sulgemine ei aita COVID-19 leviku piiramisele oluliselt kaasa

Maailm,
©Uued Uudised
Millised täiskasvanud saavad tänastest õppuritest? “Moodsat” haridussüsteemi arvestades ei maksa sealt midagi erilist oodata. Pilt on illustratiivne.

Hiljuti läbiviidud uurimuse järgi ei pruugi koolide sulgemine ja laste koduõppele saatmine koroonaviiruse levikut oluliselt pidurdada.

Teadusajakirjas Nature Medicine avaldatud uurimuses analüüsiti andmeid Jaapanist, kus koolide sulgemise üle otsustab iga omavalitsus iseseisvalt. See tähendab osade koolide sulgemist, samas kui osa koole on püsinud avatuna. Teadlased võrdlesid COVID-isse nakatunute arve ja nakatumiste võimalikku seost koolide sulgemisega. Analüüsi aluseks olid igapäevaste uute juhtumite andmed 100 000 elaniku kohta Jaapanis 2020. aasta märtsist juunini.

„Empiiriliselt ei leidnud tõestust, et koolide sulgemine Jaapanis oleks oluliselt aidanud vähendada koroonaviiruse juhtumeid,“ öeldakse uurimuses. „Juhul kui koolide avatuna hoidmine tooks kaasa COVID-19 levimise, siis peaks nakatumiste arv kontrollgrupis kiiresti suurenema, kuid see ei leidnud kinnitust. Järeldus on sama – koolide sulgemine ei aita COVID-19 leviku piiramisele oluliselt kaasa.“

Uurimuse autorid – Jaapani Gakushuino ja Shizuoka ülikoolide ning USA Michigani ülikooli teadlased – märkisid, et 2020. aasta aprilli alguses sulges oma koolid 173 riiki. Teadlaste sõnul kaasnes sellega terve hulk tõsiseid ja laiaulatuslikke probleeme, nt mahajäämus õppetöös, väiksem sissetulek tulevikus ja füüsilise ning vaimse tervise halvenemine.

„Koolide sulgemisest saadav nulltulemus viitab, et poliitikud peaksid edaspidi olema sarnaste meetmete rakendamisel ettevaatlikud, eriti arvestades suurt kahju, mida sellega laste ja lapsevanemate heaolule tekitatakse,“ kirjutavad autorid.

Samas mainitakse artiklis, et võrdluses mitmete teiste riikidega sai Jaapan 2020. aasta kevadel  COVID-iga küllaltki hästi hakkama. „On võimalik, et koolide sulgemisel on COVID-19 levikule oluline mõju vaid siis, kui nakatumiste arv (kooli piires) ületab teatud piiri.“ Artiklis mainitakse ka, et viiruse kogukondlik levik on 2020. aasta kevadega võrreldes mitmes riigis (sh Jaapanis) paraku hullemaks läinud.

Allikas: The Telegraph

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused