Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

The Telegraph: Wuhanis telliti koroonateste aktiivselt juba pool aastat enne haiguspuhangut

-
08.10.2021
Wuhan augustis 2021.
© Scanpix

Hiljuti avaldatud teabeanalüüs viitab, et Covid-19 levis Wuhanis juba 2019. aasta suvel, mis on palju varasem esialgu arvatust.

Küberturvalisusega tegelev konsultatsioonifirma Internet 2.0 viis läbi uurimuse PCR testide müügiinfo põhjal ja leidis, et Hubei provintsis, mille pealinn on Wuhan, korraldati 2019. aasta suvel varasemast kaks korda rohkem PCR testide hankeid. Testidele kulutatud summa oli sama suur kui kahel eelneval aastal kokku. Andmed on edastatud Ameerika Ühendriikide valitsusele.

Tegemist on järjekordse vihjega sellele, et Covid võib olla pärit Wuhani viroloogiainstituudi laboritest, mitte Wuhani turult 2019. aasta detsembris, nagu on siiani väidetud.

Raporti autorite sõnul on testihangete taga neli olulist institutsiooni: Hiina haiguste tõrje keskuste Hubei provintsi esindus, Wuhani viroloogiainstituut, Wuhani teadus- ja tehnikaülikool ning Wuhani sõjaväehaigla. Raporti järgi oli just neil neljal asutusel haiguse kontrolli alla saamisel ning ennetamisel oluline roll. „Julgeme kindlalt väita, et pandeemia algas tükk aega enne seda, kui Hiina Maailma Tervishoiuorganisatsiooni Covid-19-st teavitas,“ seisab raportis. „Leiame, et suurenenud kulutused [PCR testidele] 2019. aasta mais viitavad viiruse esialgsele alguskuupäevale.“

Uurimus tõstatab samuti küsimuse seoses kahe patogeenide testseadme ostuga, mida kasutati septembris toimunud sõjaväelaste maailmamängudel (Military World Games). Mängudel osalenud sportlased kurtsid hiljem haigestumist Covidile sarnaste sümptomitega haigusesse. „Need leiud seavad kahtluse alla senised oletused pandeemia algusaja kohta. Uurimuse põhjal võib järeldada, et suurenenud kulutused PCR testidele on vastavuses Covid-19 levimise ajaga.“

Uurimuse autorid – Austraalia armee endine luureohvitser David Robinson ja küberturvalisuse ekspert Robert Potter – kirjutasid, et saadud andmed toetavad sel suvel avaldatud USA luure ametlikku hinnangut, mille kohaselt sai viirus alguse „hiljemalt novembris 2019“, ehkki Internet 2.0 arvates toimus see siiski mõned kuud varem.

Samas lisavad autorid, et neil puuduvad andmed selle kohta, kuidas viirus levima hakkas. „Kuna Hiina on näinud hulgaliselt vaeva oluliste tõendusmaterjalide mitte kättesaadavaks tegemisega, tähendab see seda, et paraku tuleb meil tugineda kolmandate osapoolte andmetele. Kindel on ainult see, et Hiina varjab varast teavet viiruse kohta ja on algusest peale uurimistöid takistanud.“

Hiina on korduvalt eitanud võimalust, et viirus võis pääseda välja laborist, ehkki möödunud nädalal teatas Hiina president Xi Jinping, et viiruse päritolu väljaselgitamiseks on vaja täiendavaid uurimusi.

Allikas: The Telegraph