Tiffany Trump meediast: väärinfot külvav süsteem hoiab inimesi vaimses orjuses

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Tiffany Trump esinemas.

Donald Trumpi 26-aastane tütar Tiffany Trump pidas teisipäeva õhtul USA Vabariikliku partei valimiskongressil kõne, milles kritiseeris meediat ja tehnoloogiaettevõtteid ameeriklaste hoidmises „vaimses orjuses“.

Ameerika Ühendriikide presidendi noorim tütar ütles oma emotsionaalses ja kriitilises kõnes, et ameeriklastel ei lasta enam kasutada õigust kujundada omaenda arvamust. „See väärinfot külvav süsteem hoiab inimesi nende meelest õigete ideede vaimses orjuses. Niisugune olukord tekitab meie hulgas asjatut hirmu ning lõhestatust.“ Tema sõnul peavad inimesed hakkama nägema, kuidas nende mõtteid, arvamusi ja isegi valikuid meedia ning tehnoloogiahiidude poolt manipuleeritakse ning salaja suunatakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tiffany Trump kritiseeris ka küünilisi poliitikuid, kes tema sõnul „varjavad end sündsusemaski taha“, ent survestavad samal ajal inimesi varjama oma identiteeti ja uskumusi. Tiffany Trump väljendas ka usku, et tema isa suudab aidata uuesti jalule riigi majanduse. „Minu isa ehitas kunagi üles võimsa majanduse, ja uskuge mind, ta teeb seda jälle.“

Valimiskongressil esinesid kõnega kõik Donald Trumpi neli last, kuid Tiffany oma erines seekord teistest nii oma tooni kui ka sisu poolest, olles väga erinev ka tema 2016. aasta valimiste eel peetud kõnest. Tookord keskendus Tiffany Donald Trumpi valijatele lähemale viimisele, kirjeldades teda hea ja hoolitseva isana.

Tiffany Trumpi järel astus kõnega üles tema poolvend Eric Trump, kes kiitis oma isa nelja valitsemisaasta saavutusi. Ta viitas valimiskampaania loosungile ja ütles: „Lubadused anti ja, esimest korda, lubadused ka täideti.“

Eric Trump kritiseeris samuti nn hävituskultuuri, väites, et demokraadid tahtsidki „hävitada meie esiisade mälestusmärke ja olla lugupidamatud meie lippu vastu“. „Nad tahavad näidata üles lugupidamatust meie hümni vastu langedes ühele põlvele, samal ajal kui meie sõjaväelased panevad iga päev meie vabaduse kaitseks kaalule oma elu,“ ütles ta.

Eric Trump lõpetas oma kõne vihjega äsjasurnud onule Robert Trumpile: „Ma seisan pagana uhkelt selle võitluse eesliinil. Ma olen uhke selle üle, mida sa teed selle riigi heaks. Isa, laseme onu Robertil ka uhkust tunda. Püsime veel neli aastat.“

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused