Timo Soini: Populist kui rahvavaenlane

Maailm,
- Updated
timo-soini

Soome välisminister ja Põlissoomlaste juht Timo Soini kirjutas hiljuti ühes oma blogipostituses rahvavaenlaste teemal.

„Nõukogude Liidus olid rahvavaenlased. Need olid inimesed, kellest tuli vabaneda. Ja neist vabanetigi; tavaliselt tehti nad lihtsalt pea jagu lühemaks,“ kirjutas Soini.

„Kui inimene sai külge rahvavaenlase sildi, siis oli ta põlatud nii omade kui ka võõraste poolt. Üleliigne ja tüütu tegelane kõrvaldati ööpimeduses ilma liigsete selgitusteta. Rahvavaenlased tunnistasid vabatahtlikult oma väärtusetust, kuid armu andmise asemel toimis Arhimedese seadus. Seda ehk mitte vannis, vaid pigem maa all.

Rahvavaenlane oli kulak, kodanlane, kristlane, maaomanik, rahva kurnaja või oli tal halb südametunnistus, st ta arvas asjadest valesti.

Praegu rahvavaenlasi enam ei ole või vähemalt ei kasutata enam sellist terminoloogiat. Selles vallas on toimunud edasiminek. Nüüd on saanud rahvavaenlane populistist, kes kunagi oli rahva sõber.

Kes need vääritud inimesed siis on? Rumalad, piiratud, ignorantsed, ehk ka veidi totakad? Neid võib leida Soomes igalt poolt. Nad on oma arvamustes konservatiivsed, põskhabemega, sõidavad oma isikliku autoga, söövad liha, kütavad sauna, olgugi, et see võib viia kliimasoojenemiseni, suusatavad klassikalises stiilis. Nad ei tegele tantra seksiga, vaid armastavad kartulit ja liha. Kui keegi ulatab neile megafoni, siis nad hüüatavad sinna sisse midagi, neil on enamasti lühikesed juuksed ja nad käivad tööl.

Tõlkinud Triin Van Doorslaer

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused