Tõde Brexitist – britid on väsinud demokraatlike vabaduste lämmatamisest

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Brexiti toetajate buss parlamendihoone ees.

Brexitist kirjutatakse kui hullumeelsusest peamiselt majanduslikul taustal, kuid unustatakse see, mis toimub põlisbrittide hinges, kui nad on vabaduse nimel valmis mammona teisejärguliseks lükkama.

Suurbritannia on parlamentaarse demokraatia ja klassikalise liberalismi kodu, kuid see pärand on viimasel ajal kiiresti tuhmunud, kuna Briti valitsus hoogustab politseirepressioone nn vihakõnede eest. Vanal heal Inglismaal on sõnavabadus juba kohitsetud, vägistatud ja kongi suletud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alates sellest, kui 2003. aastal keelas Sideseadus (Communications Act) kõik online-postitused, mis põhjustavad “pahameelt, ebamugavust või ärevust teistele”, on asjad ainult halvenenud. Iga aastaga suureneb vihakõnede eest karistatute arv, kuid mitte seetõttu, et inimesed rohkem teisi solvaksid, vaid seetõttu, et üha enam ütlusi mahub vihakõne mõiste alla – enam ei pea oma “viha” sõnastama, piisab sellest, kui “halvustamine on tajutav”. 2017. aastal tsenseeriti 63,5% Suurbritannia ülikoolides peetud loengutest.

Suurbritannia tegi Euroopa Liidust lahkumisega julge sammu – paljud britid otsivad tagasiteed oma rahva endise hiilguse ja vabaduse kodu õilsa nimetuse juurde. Brexit pakub võimalust uuesti hinnata Suurbritannia kohta maailmas ja ja seda, millist rolli peaks liberalism selles mängima. Britid peavad EL-ist lahkumisel kasutama oma uuendatud iseseisvust kõige paremini – taastades liberaalse pärandi, mis kord nad suureks tegi, kirjutab Voice of Europe.

Euroopa Liidust lahkumine on seega seotud olukorraga, kus EL-is tugevnev “euroopalike väärtuste” surve tapab klassikalise liberaalsete vabaduste ühiskonna. Samas on õige moment juba suuresti mööda lastud. Massiimmigratsioon on Briti saared võõraid täis paisanud ja nood vilistavad liberaalsetele väärtustele – ning kummalisel kombel rakendatakse Lääne ühiskonna õigusi mitte enam endi, vaid migrantide hüvanguks.

Voice of Europe kirjutab sellest, et Birminghamis asuvas Al-Hijrah moslemikoolis saavad endiselt süüa kõigepealt poisid ja alles siis tüdrukud, kuigi apellatsioonikohtu otsus kuulutas 2017. aastal selle ebaseaduslikuks. Ofstedi inspektorid üritavad “tüdrukute diskrimineerimise” lõpetada, kuid tunnevad end isoleerituna, sest ministeerium ei toeta nende seisukohta. Loos märgitakse, et Suurbritannia islamiseerub sedavõrd kiiresti, et moslemid ignoreerivad mistahes seadusi, valitsus teeb neile alandlikke mööndusi, ja naisõiguslus peab paratamatult üha enam kaotusi tunnistama.

Eesti läheb kartellipoliitikute valitsemise all samuti “vihakõneühiskonna” loomise poole ning soodustab massiimmigratsiooni – me läheme just seda teed, millelt britid soovivad Brexitiga lahkuda!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused