Tõde ilmub päevavalgele: tõeline Kremli käepikendus oli hoopis Hillary Clinton

Maailm,
- Updated
Hillary Clinton

Hillary Clintoni ja Barack Hussein Obama administratsioon on sattunud skandaali seoses sellega, et Hillary Clinton andis riigisekretärina nõusoleku uraaniettevõtte Uranium One ülevõtmiseks venelaste poolt. Selle tulemusena liikus 20% USA uraanitoodangust Venemaa kontrolli alla ja tulevikus tähendab see, et Venemaa kontrollib kuni 50% USA uraanitoodangust. Samal ajal kandsid üheksa tehingusse kaasatud välisinvestorit Clinton Foundation kontole 145 miljonit dollarit.

Uranium One skandaal tuli avalikkus ette 2015. aastal, kui ilmus portaali Breitbart vanemtoimetaja Peter Schweizeri raamat „Clinton Cash: The Untold Story of How and Why Foreign Governments and Businesses Helped Make Bill and Hillary Rich“ („Clintonite raha: rääkimata lugu sellest, kuidas ja miks tegid välisriikide valitsused ning ärimaailm Bill ja Hillary Clintoni rikkaks“). (vt ka: Clintoni pikk paturegister)

Ka The New York Times kinnitas Schweizeri poolt avalikustatud skandaali ja tõi omakorda välja, kuidas Venemaa energeetikahiid võttis ajavahemikus 2009-2013 üle Uranium One’i. See kattub suures osas ajaga, mil Hillary Clinton oli USA riigisekretäri ametis.

Möödunud nädalal jõudis CNN-i avalikkuse ette ka informatsioon FBI käsutuses olevast olulisest tõendusmaterjalist, mille kohaselt olid Venemaa tuumatööstuse töötajad osalenud juba 2009. aastal altkäemaksu andmises, altkäemaksu vahendamises, väljapressimises ja rahapesus, et võtta üle osa USA tuumatööstusest. FBI-l on tõendeid ka selle kohta, kuidas Venemaa sahkerdas Clinton Foundationi kontole miljoneid dollareid.

Lisaks pidas Bill Clinton terve rea loenguid, mille eest maksid talle eraisikud ja ettevõtted, kellel olid samal ajal sidemed USA valitsusega, seda Hillary Clintoni välisministriks olemise ajal. Ühe loengu eest Moskvas maksti Bill Clintonile 500 000 dollarit. Clinton käis Moskvas 2010. aasta juunis ja juba samal kuul sõlmis Rosatom tehingu suure osaluse saamiseks Uranium One’is.

Nüüdseks on USA senati õiguskomitee alustanud skandaali osas uurimist.

Allikas: Breitbart

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused