Tõeline Absurdistan: feministlikus Rootsis sai moslemimees “õigema päritolu” tõttu õiguse

Maailm,
- Updated
Naised islamis
©AFP/Scanpix
Naised islamis

Rootsi hakkab vaikselt omaks võtma islami õigusraamistikku, kuna maale on tulnud palju islamiusulisi.

Äsja vabastas Solna maakohus karistusest naist löönud islamusulise mehe, kuna ta olevat paremast perest kui naine. Üks vandekohtunikest oli seda meelt, et Rootsi peaks arvestama islami seadustega, vahendab eestinen.fi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

37-aastast meest süüdistati selles, et ta tiris naist 2015. aasta aprillis juustest, lõi naist kingaga näkku ja loopis naisele peale mööbliesemeid. Sellele vaatamata vabastas kohus mehe karistusest, kuna ta olla paremast perest kui naine. Mees ja naine olid abiellunud šaria seaduse järgi ligi 7 aastat tagasi.

Kohtuotsuse põhjal ei saa naist usaldada, kuna ta on kehvemast perest. Ühtlasi äratas vandekohtunikes kahtlust see, et naine ei nutnud ja ta teatas vägivallast politseile, aga mitte oma sugulastele, vahendab Aftonbladet.

Üks vandekohtunikest Ebdisam Aldebe, kes oli ka mehe süütuse poolt, ütles juba 2006. aastal, et Rootsi peaks tegema pagulaste suhtes mööndusi kohtupidamises ning arvestama islami seadusega näiteks päranduse- ja pereasjades. Toona pakkus ta välja, et Rootsi peaks seadusi mugandama islami seaduse järgi.

Šaria seaduse järgi on näiteks naisel pärimise puhul vähem õigusi kui mehel. Pärimise puhul pärib mees kaks kolmandikku ja naine ühe kolmandiku ning mees peab oma osast ka naist ülal pidama, samas kui naine võib oma osa endale jätta.

Prokurör oli kohtu sellisest otsusest šokis ja teatas juba samal päeval, et kaebab otsuse edasi ringkonnakohtusse. Prokurör Josefine Dahlqvisti väitel ei arvestatud otsuse tegemisel Rootsis kehtivate seadustega. Tema sõnul põhineb otsus vaid oletustel.

Rootsi Keskerakonna esimees Annie Lööf kirjutas Twitteris, et tal tõusevad otsuse peale ihukarvad püsti. Pärast otsuse tegemist teatas Keskerakond, et viskas oma ridadest välja nii Aldebe kui teise vandekohtuniku Hassan Franssoni, kes olid kohtuotsuse taga. Fransson teatas selle peale Facebookis, et lahkub erakonnast ja paneb maha ka vandekohtuniku ameti. Aldebe ei soovinud midagi kommenteerida.

Aldebe oli olnud Rootsi Keskerakonna kandidaat 2014. aasta parlamendivalimistel. Erakonna sekretär Michael Arthursson ütles, et Aldebe oleks pidanud juba varem erakonnast kõrvale jätma.

Allikas: eestinen.fi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused