Tony Blair süüdistab Brexitit selles, et Suurbritannial läheb vaktsineerimine edukalt ja EL-il mitte

Maailm,
- Updated
Endine peaminister Tony Blair arvab, et Brexit muutis Euroopa Komisjoni liiga tugevaks. (Foto: Scanpix)

Suurbritannia endine peaminister Tony Blair peab Euroopa Liidu vaktsiinifiasko põhjuseks Brexitit. Euroopa-meelne ja Brexiti-vastane liberaal Blair leiab, et kui britid ei oleks EL-ist lahkunud, polekski liikmesriigid praegu vaktsineerimisega nii hädas ja oma vaktsineerimistempoga mitmetest teistest maailma riikidest, sh Suurbritanniast, kümme nädalat maas.

Tänu iseseisvale tegutsemisele ja Brüsseli bürokraatiast mitte sõltumisele õnnestus Suurbritannial vaktsineerimistega kiiresti alustada ja edasi liikuda, samas nõuab Euroopa Komisjon, et nemad peavad kontrollima kõiki meditsiiniettevõtetega sõlmitavaid lepinguid ise, liikmesriikide eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

8. märtsi seisuga on Suurbritannias saanud vähemalt ühe vaktsiiniannuse 35 inimest sajast, samas kui kogu EL-is on see keskmiselt vaid 9,64 inimest sajast. Intervjuus Austria nädalalehele Profil oli Blair küll sunnitud tunnistama, et „Suurbritannia sai selle asjaga väga hästi hakkama“ ja et „selles võrdluses on EL olnud vähem edukas“, kuid oli ta tõrges nõustuma väitega, nagu oleks Brexit Suurbritannia vaktsineerimisprogrammi edule kaasa aidanud.

„Te teate, et ma olen veendunud Brexiti vastane. See on ja jääb minu riigi üheks hirmsamaks strateegiliseks veaks,“ ütles Blair ja teatas, et „seda kõike oleksime saanud teha ka EL-i liikmena“. „Vastupidi, ma leian, et EL-il on siin probleem põhjusel, et Suurbritannia ei ole enam EL-i liige.“

Blairi arvates oleksid britid suutnud päästa EL-i iseenda käest ja aidanud takistada vaktsiinihangete minemist Euroopa Komisjoni ainukontrolli alla. „Kui meie, britid, oleksime endiselt EL-is, siis ei oleks võetud vaktsiinihangete korraldamist liikmesriikidelt ära. Iga Briti valitsus oleks seda nõudnud.“ Blairi sõnul on see ainus põhjus, miks EL nüüd vaktsineerimisega nii hädas on. Sellega väidab Blair justkui ei suudaks ükski teine EL-i liikmesriik enda eest seista ja Brüsselile vastu astuda.

Blair on ka tuline kohustusliku vaktsiinipassi sisseviimise nõudja ega leia sugugi, et tegemist oleks vaktsineerimata inimeste diskrimineerimisega.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused