Trump alustab suurte infrastruktuurireformidega

Rubriik Maailm On
- Updated

USA president Donald Trump tutvustas 9.juunil oma uusi meetmeid suuremahulise infrastruktuurireformi läbiviimiseks. Esimese sammuna plaanitakse reformida infrastruktuuri arendamist pärssinud regulatsioone.

Möödunud nädala jooksul toimus presidendil hulk kohtumisi osariikide ja kohalike juhtidega, millede käigus arutati, kuidas arendada USA vananenud infrastruktuuri ja ehitada uusi teid, raudteid, tunneleid ning sildu kogu riigis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Presidendi sõnul teab ta endise kogenud ärimehena hästi, kui keeruline ja väsitav on saada ehitus- ja tegevuslube, kuid tema administratsioon on nüüdseks võtnud ette teha sellisele bürokraatiale lõpu. „Piinavalt pikk loa saamise ooteaeg on põhjustanud meie riigi kõigis linnades ja osariikides tohutuid rahalisi kahjusid ning blokeerinud hulgaliselt olulisi projekte,“ ütles Trump.

President tõi näiteid selle kohta, milline tühja töö tegemine käib infrastruktuurisektoris. Kuldvärava silla (Golden Gate Bridge) ehitamiseks 1930. aastatel kulus viis aastat, Empire State Buildingu ehitamiseks aga ainult aasta. „Kuid praegu kuluks selleks kümme aastat ja rohkemgi ning seda ainult aja tõttu, mis läheb infrastruktuuri ehitamiseks vajalike lubade ja tõendite saamisele,“ rääkis president.

Näiteks kulutas üks Marylandi ehitaja 18-miili pikkuse teelõigu keskkonnaloa saamisele 29 miljonit dollarit ning pani kokku raporti, mis kaalus 31 kilo ja mille ühe lehekülje maksumus oli 24 000 dollarit.

„Mind ei valitud selleks, et jätkaksin läbikukkunud süsteemiga, mind valiti, et ma seda muudaksin,“ ütles Trump.

Trumpi administratsiooni juurde luuakse eraldi osakond, mis hakkab tegelema infrastruktuuri probleemidega ning abistab osariike, et kohalikud kogukonnad saaksid kaasajastada vananenud infrastruktuure ilma, et ajast ja arust föderaalreeglid neid takistaksid.

President Trumpi sõnul on ehituslubade reform siiski alles esimene samm USA infrastruktuuri uuendamisel. „Osariikidel ja kohalikel juhtidel saab olema suurem õigus otsustada, milliseid projekte nad ellu viia tahavad, millal nad soovivad nendega alustada ja kuidas neid rahastatakse,“ selgitas Trump. „Ja investoritel saab olema palju arusaadavam keskkond, mis julgustab neid investeerima.“

Allikas: Breitbart  (tõlkis ja refereeris Triin Van Doorslaer)

FOTO: AFP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused