Trump asus jõuliselt islamirännet ja terrorismi ohjeldama

Maailm,
- Updated

USA president Donald Trump asus reedel rakendama uusi meetmeid terroristide riiki pääsemise takistamiseks.

Trump allkirjastas Pentagonis mitu määrust, mis võimaldavad rakendada uusi väljasõelumismeetodeid islamiterroristide riikipääsemise takistamiseks. Meetodeid rakendatakse nii sisserändajate ja ka turvapaigataotlejate kontrollimiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Võtame kasutusele uued sõelumismeetodid äärmuslastest islamiterroristide Ühendriikidest eemale hoidmiseks. Me ei taha neid siia,” ütles Trump järgnenud pressikonverentsil.

“Soovime siin riigis näha vaid neid, kes toetavad meie maad ja armastavad tõeliselt siin elavaid inimesi,” lisas president. Trump täpsustas, et tulevikus saavad Süüria turvapaigataotlejate seas eelisjärjekorras olema kristlased.

“Kristlaste turvalisus Süürias on kaugelt hirmsamas seisus, kui moslemitel ja sellepärast peavad nad olema eelisjärjekorras,” ütles Trump viidates muu hulgas kristlaste tükeldamistele ja teistele nende kallal metsikustele. Valge Maja kinnitusel jääb kristlaste eelistamine mõneks ajaks kehtima kõigi riikide puhul, kus on moslemitest enamus.

Määruste sisu pole avaldatud, kuid kinnitama andmetel külmutatakse kõigepealt 120 päevaks kogu USA migratsioonipoliitika, kuni uued reeglid on põhjalikult läbi arutatud. Kuuldavasti ei anta enam üldse viisat sisserändajatele ja pagulastele, kes tulevad Iraagist, Iraanist, Liibüast, Somaaliast, Sudaanist, Süüriast või Jeemenist.

Tšehhi presidendi Miloš Zemani pressiesindaja kiitis laupäeval USA uue riigipea Donald Trumpi immigratsioonivastaseid samme, öeldes, et president lihtsalt hoolitseb ameeriklaste turvalisuse eest.

“USA president Trump kaitseb oma riiki, talle teeb muret kodanike turvalisus. Ta teeb täpselt seda, mida EL-u eliit ei tee,” ütles Zemani pressiesindaja Jiří Ovčáček Twitteris.

AFP-STT-BNS- UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused