Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Trump hoiatas Varssavis Venemaa agressiooni eest juba ammu enne Bidenit ja sai selle eest “rassisti” sildi

29.03.2022
President Donald Trump külastas 2017. aastal Poolat ja hoiatas juba siis Vene agressiooni eest Ukrainas.
© Scanpix

President Joe Biden pidas möödunud nädalal Poolas kõne, mille karmi ja Putinit kritiseerivat tooni on mitmed Bideni toetajad väga kiitnud. Muuhulgas mainis Biden, et Putin tuleks võimult kõrvaldada. Ehkki Valge Maja püüdis Bideni sõnu hiljem pehmendada, et jätnud meedia kiidulaulu, nimetades seda lausa kõige julgemaks kõneks pärast Ronald Reagani Berliinis peetud kõne, milles Reagan nõudis Gorbatšovilt Berliini müüri mahalõhkumist, kirjutab Joel B. Pollack Breitbart Newsis.

Paraku kipuvad Bideni ülistajad unustama, et tükk aega enne seda, kui Biden kiitis Varssavis, kuidas „lääs on praegu tugevam ja ühtsem kui kunagi varem“, pidas 2017. aastal Poola pealinnas kõne ka president Donald Trump, kes kutsus läänt üles ühinema Venemaa ja teiste lääne tsivilisatsiooni ohustajate vastu. Selle kõne eest nimetati Trumpi peavoolumeedias rassistiks.

Oma Varssavis peetud kõnes ütles Trump:

„Lääs seisab praegu silmitsi jõududega, mis panevad meid proovile ja õõnestavad meie enesekindlust ning huve. Uutmoodi agressiooniga, sh propaganda, finantskuritegude ja küberünnakutega, toimetulemiseks peab meie liit kohanema, et võidelda edukalt uuel viisil ja uutel lahinguväljadel.

Me kutsume Venemaad üles lõpetama destabiliseeriv tegevus Ukrainas ja mujal ning peatama toetus vaenulikele režiimidele – teiste hulgas Süüriale ja Iraanile. Selle asemel kutsume Venemaad liituma vastutustundlike riikidega, et võidelda ühiste vaenlastega ning kaitsta tsivilisatsiooni ennast.“

Lääne ja tsivilisatsiooni kaitsmisele kutsumise eest nimetati Trumpi valgete ülemuslikkuse toetajaks ja äärmuslikuks natsionalistiks. Näiteks nimetas Peter Breinart The Atlanticus kirjutades, et „lääs on rassistlik ja religioosne termin“ ning Washington Posti ajakirjanik Eugene Robinson leidis, et Trumpi arusaamad on iganenud ning imperialistlikud.

Praegu aga näeme, kuidas peavoolumeedia ilmutab taas oma silmakirjalikkust ja kiidab Bidenit sellesama eest, mille eest Trump mutta trambiti. Ja märkimata ei saa jätta, et Trumpi sõnad olid öeldud hoiatusena Venemaa agressiivsuse eest, Biden aga on juba lasknud Venemaal rünnata läänemeelset Euroopa riiki. Tekkib küsimus, kas meedia üldse pani tähele, kui Trump rääkis vajadusest ühineda lääne kaitseks. Kui meedia oleks oma kinnisideede levitamise asemel Trumpi tõsiselt kuulanud, siis oleks lääs ehk praeguseks olukorraks palju paremini valmis olnud.

Allikas: Breitbart