Trump ja Putin kompasid piire Ukraina olukorra normaliseerimiseks

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Trump ja Putin kohtumisejärgsel pressikonverentsil Helsingis 16.07.18

Läbirääkimistel USA presidendi Donald Trumpiga Ukraina teemal arutati mõnd uut mõtet, kuidas lahendada olukord riigi kaguosas, need tuleb töötada läbi asjatundjate tasemel, ütles Vladimir Putin usutluses telekanalile Fox News.

“Rääkisime Ukrainast. Seal on mõni uus mõte, kuidas lahendada riigi kaguosa kriis. Leppisime kokku töötada see esialgu läbi asjatundjate tasemel,” ütles Putin esmaspäeva õhtul pärast kohtumist Trumpiga.

“Minu arvates,” rõhutas Putin, “on see selline edasiviiv samm. Võib-olla ütleks nii väga ettevaatlikult.”

Vene president ütles ka, et Moskva suhtub väga halvasti Ukraina või Gruusia liitumisse NATO-ga.

Trump aga toetab Ukraina ja Gruusia saamist NATO liikmeks ning Putinile see ei sobi.Trump tõdes Helsingis, et peab Krimmi osaks Ukrainast. Putin keeldus aga täpsustamast, kas tema ja Trump rääkisid võimalusest, et USA võiks tulevikus oma seisukohta muuta.

“NATO taristu nihutamine meie piirile lähemale oleks oht, ja me reageeriksime sellele väga negatiivselt,” ütles Putin vastuseks ajakirjaniku küsimusele, kuidas ta suhtub väljavaatesse, et Ukraina ja Gruusia saavad ühel päeval NATO liikmeks.

Ukraina president Petro Porošenko ütles esmaspäeval 16.07, et Ukraina peatas Venemaa “sissetungi Euroopasse”.

“Ukraina on selgelt määratlenud oma välispoliitilise arenguvektori: liikmesus Euroopa Liidus ja NATO-s. Meie jaoks on äärmiselt oluline NATO tippkohtumise tulemus asjaolu, et selle lõppavalduses on kinnitatud NATO ukse avatust Ukrainale. Sellega öeldakse selgelt, et 2008. aasta Bukaresti tippkohtumise otsused kehtivad,” lausus Porošenko Odessas rahvusvahelist sõjaväeõppust Sea Breeze külastades.

Allikad: Interfax/BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused