Trump kiitis iseseisvuspäeva õnnitluses Leedu toetust Ukrainale

Maailm,

USA president Donald Trump saatis Leedu presidendile Dalia Grybauskaitėle õnnitluse saabuva Leedu iseseisvuspäeva puhul, muuhulgas tänades leedulasi Ukraina toetamise eest ja tervitades Leedu otsust suurendada kaitsekulutusi.

“Teie toetus Ukraina iseseisvusele ja territoriaalsele terviklikkusele, nagu ka teie tegevus energiamajanduse mitmekesistamisel tuleb kasuks meie ühisele eesmärgile: üleeuroopalisele ja regionaalsele julgeolekule,” vahendas meedia Trumpi sõnumit.

Samuti kiitis Trump oma õnnitluses Leedut kaitsekulutuste suurendamise eest. “Leedu on kõrgelt hinnatud liitlane NATOs, kes on eeskujuks teistele meie ühiste julgeolekuhuvide eest seismisel, nagu näitab otsus tõsta kaitsekulutusi NATOs kokku lepitud tasemele,” teatas Trump.

Sel aastal tõstis Leedu oma kaitsekulutusi 1,8 protsendini. NATOs nõutava 2 protsendini on Leedu lubanud jõuda 2018. aastaks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused