Trump on nagu EKRE: meedia ei armasta, aga populaarsus aina kasvab!

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Trump 9.05.2018 Washington, DC

USA uurimiskeskus Media Research Centre (MRC) viis läbi järjekordse uurimuse, millega analüüsis meediakajastusi president Trumpi tegevuse kohta vahemikus 1. jaanuar 2018 kuni 30. aprill 2018.

Selgus, et 90% Trumpi programmi kommenteerivatest uudistest olid negatiivsed. MRC analüütik Rich Noves’i sõnul kajastati Trumpiga seotud uudiseid kokku 1774 minuti jooksul, mis on ligi kolm neljandikku õhtuste uudiste eetriajast. Leidus teemasid, mida kajastati teistest veelgi negatiivsemalt, näiteks Trumpi relvapoliitika, millega seoses kajastati presidenti negatiivselt 96% lugudes. Majandusega seotud teemade puhul oldi siiski veidi leebemad – kümnest loost olid negatiivsed vaid seitse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellest hoolimata näitavad uurimusküsitlused Trumpi populaarsuse kasvu. Aprillis hindas presidendi tööd positiivselt 43% vastanutest (võrdluseks – detsembris arvas nii 37%).

„Varasemast puudub pretsedent, kus üks president on saanud nii palju negatiivset meediakajastust nii pika aja jooksul,“ ütles Noves. „Ja tõsiasi, et sellises õhkkonnas on muutunud inimeste suhtumine presidenti soosivamaks näitab, et meedia valvekoera hammustus ei olegi enam nii valus, kui haukumise põhjal eeldada võiks.“

Trumpi populaarsuse kasvule viitavad küsitlusandmed on pannud uuringufirmasid kukalt kratsima ja kahtlema oma küsitlusmeetodites. Pärast Trumpi populaarsuse tõusu näitavate tulemuste selgumist aprillis teatas näiteks Reuters/Ipsos, et viib läbi oma uuringuandmete korduskontrolli.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused