Trump: Saksa rahvas kukutab lõpuks Merkeli

Trump

Teisipäeval, 12. jaanuaril pidas Cedar Fallsi linnas Iowa osariigis kõne USA presidendikandidaat Donald Trump, kes puudutas muuhulgas Euroopa immigratsioonikriisi. Iowa on traditsiooniliselt esimene osariik, kust algavad eelvalimised, mis otsustavad kahe Ühendriikide peamise partei presidendikandidaadid. Iowa eelvalimised toimuvad 1. veebruaril.

“Meil on väike olukord, mis võib olla trooja hobuseks,” kõneles Trump. “Vaadake, mis toimub Saksamaal. Kölnis polnud kunagi probleeme. Kölnis Saksamaal. Hüva, kõik oli hästi. Kõik oli kena. Puhas. Kaunis. Polnud probleemi. Nüüd on neil rahutused, nüüd on neil vägistamised.

Kas te kuulsite uusaastaööst? See oli nagu katastroof. Ja Saksa rahvas hakkab selle peale mässama. Saksa rahvas kukutab lõpuks [Angela Merkeli]. Ma ei tea, mida põrgut ta õige mõtleb. Aga Saksamaale voolavad sisse miljonid inimesed ja praegu ei peata neid keegi. Ma usun, et nad tuleb lõpuks peatada, kuna Saksa rahvas ei kavatse seda nii jätta.

Ja meie riigijuhid tahavad – ma ei usu, et teie tahate – inimesi, kes tulevad migrantidena Süüriast. Ja vaadates seda migratsiooni on see väga ebatavaline. Ma vaatan ja ma näen nii palju mehi, kes on noored. Nad näevad välja nagu nad peaks olema maadlusvõistkonnas. Ja nad on noored ja tugevad ja ei paista üldse nii palju naisi, üldse nii palju lapsi. See on kahtlane. See ongi migratsioon. Kõik need noored, tugevad inimesed, kes on peamiselt mehed. Ma küsin, mis toimub?

Ma olen märganud, täie austuse juures ajakirjanike vastu, ma olen märganud seda juba kolm või neli kuud tagasi, kui kõik see algas. Ja ma küsisin, mis toimub? Ja te teate, mis see on. Teate, kuulus Trooja hobune. Kas see on trooja hobune? Ma kahtlen, aga väga vabalt võib olla.”

Kommentaarid